Wydanie nr 269/2021, Niedziela 26.09.2021
imieniny: pokaż (6 imion)Euzebiusz, Majnard, Cyprian, Kacper, Kasper, Damian
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

„Musi pani przyjechać po kulejącego kota, to wasz obowiązek!” - malborski REKS o swojej działalności.

„Musi pani przyjechać po kulejącego kota, to wasz obowiązek!” - malborski REKS o swojej działalności. fot. fb REKS
Niektórym się wydaje, że skoro wpłacą 1% na działalność Malborskiego Stowarzyszenia Przyjaciół Zwierząt „REKS” lub wrzucą karmę do kosza na zbiórce to mogą wymagać od jego wolontariuszy pełnej gotowości bez względu na godzinę i porę dnia. Mało tego - wielu sądzi, że obowiązkiem REKSa jest przyjmowanie wszystkich zwierząt i leczenie ich na własny koszt. Coraz częściej zarówno prezes stowarzyszenia, Krystyna Panek, jak i wolontariusze słyszą, że jeżeli nie wezmą pod opiekę zwierząt, wówczas mogą pożegnać się z pomocą materialną lub finansową ze strony obdarowujących. Zdarzają się również wyzwiska, obrażanie, a nawet groźby pod adresem osób działających na rzecz REKSa.

My nic nie musimy, my możemy”.

REKS robi wszystko, co w jego mocy, by pomóc bezbronnym i porzuconym zwierzętom. Jednak zaznacza, że nie jest schroniskiem, tylko stowarzyszeniem, w którym działają wolontariusze poświęcający swój wolny czas na pomoc zwierzakom. To często osoby dorosłe, pracujące, mające rodziny, ale także młodzież, która nie jest obojętna na krzywdę innych. Stowarzyszenie nie ma stałego źródła dochodu, utrzymuje się z datków od ludzi dobrej woli oraz wpłat z przekazania 1%.

Niestety REKS nie dysponuje wystarczającą ilością tymczasowych domów, dlatego nie jest w stanie przyjmować każdego zwierzaka potrzebującego pomocy, a tym bardziej wspierać każdego finansowo. W obecnej chwili pod opieką REKSa przebywa ponad 100 zwierząt, które trzeba leczyć, karmić, wozić do weterynarza.

Wolontariusze podkreślają, że wakacje i okres świąteczno – noworoczny są dla nich najtrudniejsze, ponieważ najwięcej zwierząt jest wówczas porzucanych.

REKS apeluje.

Stowarzyszenie apeluje do wszystkich: „Jeśli znajdziesz zwierzaka w potrzebie, poczuj się do odpowiedzialności! Zabezpiecz, znajdź mu miejsce chociażby w piwnicy, garażu. Poświęć czas na wizytę u weterynarza, którą w miarę możliwości wesprzemy! I PAMIĘTAJ – NIE JESTEŚMY WSZECHMOCNI! Zostań DOMEM TYMCZASOWYM – podaruj tymczasowy kącik zwierzęciu w potrzebie. Jeśli znajdziesz zwierzę potrzebujące pomocy możesz powiadomić straż miejską, gminę, najbliższe schronisko, lokalne stowarzyszenia. Gminy mają program ochrony zwierząt, kastrują/ sterylizują, również mogą pomóc w zakupie karmy lub pokryciu kosztów leczenia. Prosimy - USZANUJCIE NAS, NASZ WKŁAD w działanie tego malutkiego stowarzyszenia i to co robimy, a w szczególności Panią Krysię. Wszystkim, którzy nas wspierają, którzy pomagają naszym czworonożnym przyjaciołom z całego serca DZIĘKUJEMY.”.

Pomóc można na różne sposoby.

Jeżeli chcenie wspomóc REKSa, możecie zrobić to na kilka sposobów.

Wchodząc na stronę: https://pomagam.pl/org/reksmalbork.

Wpłacając pieniądze na konto: Bank BGŻ S.A. Oddział Operacyjny w Malborku
Nr konta: 96 2030 0045 1110 0000 0148 9170
Dla przelewów zagranicznych: Bank BGŻ S.A. Oddział Operacyjny w Malborku
BIC: PPABPLPK
Swift: PL GOPZPLPW
IBAN : PL96 2030 0045 1110 0000 0148 9170
NRB: 96 2030 0045 1110 0000 0148 9170

Kontakt tel. 666386567 lub reks-malbork@wp.pl
lub przez FB https://www.facebook.com/MalborskieStowarzyszenieReks

Redakcja
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wasze informacje


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.