Wydanie nr 277/2022, Wtorek 4.10.2022
imieniny: pokaż (5 imion)Dalwin, Franciszek, Konrad, Konrada, Dalewin
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Imprezy dla dzieci w Nowym Stawie.

Imprezy dla dzieci w Nowym Stawie. fot. pixabay.com
Seria zabaw w sołectwach oraz zawody wędkarskie-to najbliższe atrakcje dla najmłodszych mieszkańców gminy Nowy Staw. Niespodzianek dla dzieci nie zabraknie też podczas nadchodzącego Dnia Nowego Stawu.

Choć Dzień Dziecka minął tradycyjnie 1 czerwca, to w gminie Nowy Staw święto najmłodszych zostało wydłużone. Wszystko po to, by uśmiech maluchów utrzymywał się na ich twarzach jak najdłużej. Zapewni to seria zabaw w sołectwach organizowana przez Nowostawskie Centrum Kultury i Biblioteki, zawody wędkarskie organizowane przez Koło Wędkarskie nr 7 w Nowym Stawie, a także zabawa podczas święta miasta.

Zabawy sołeckie dla dzieci rozpoczęły się od imprezy w Lubstowie. Maluchy miały okazję spędzić miło czas z animatorami i spróbować za darmo różnego rodzaju przekąsek. Podobnie będzie w piątek (7 czerwca) w Lipince, gdzie zaplanowana jest kolejna zabawa z okazji Dnia Dziecka.

NCKiB zapewni rozrywkę najmłodszym także podczas dni poszczególnych sołectw. Te zaplanowane są na razie w następujących terminach: Dzień Myszewa połączony z Dniem Dziecka - 22 czerwca, Dzień Dziecka w Chlebowie - 23 czerwca, Dzień Trępnów połączony z Dniem Dziecka - 29 czerwca, Dzień Lubstowa - 6 lipca, Dzień Dębiny SHR - 20 lipca, Dzień Martąga - 27 lipca, Dzień Lipinki - 3 sierpnia, Dzień Lasek - 24 sierpnia, Dzień Pręgowa Żuławskiego - 31 sierpnia.

W sobotę (8 czerwca) odbędą się z kolei zawody wędkarskie dla dzieci do lat 14 na stawach po cegielnianych w Nowym Stawie. Miejscowe koło wędkarskie zaprasza do rywalizacji miłośników łowienia ryb w dwóch kategoriach wiekowych: do 12 roku życia oraz 12-14 lat. Patronat nad imprezą objął burmistrz Jerzy Szałach.

Zapisy do zawodów odbywać się będą o godz. 7.30. Na godz. 7.45 zaplanowano losowanie stanowisk, a na godz. 8 start zmagań. Zawody potrwają do południa. Później zaplanowano rozdanie nagród i piknik. Zgłoszenia przyjmowane są do 6 czerwca pod numerami telefonów: 603 795 237 oraz 501 894 574.

W sobotę odbędzie się także Dzień Nowego Stawu. W programie imprezy, która rozpocznie się na polu koncertowym przy ul. Bema o godz. 17, są występy trzech zespołów: Etna Kontrabande, Popovacula oraz Mad in Poland. Nie zabraknie też muzyki puszczanej przez DJ Irmę oraz DJ Bekena. Dodatkowymi atrakcjami będą: park z dmuchanymi zamkami, trampoliny i pokaz laserowy.

To nie wszystkie atrakcje. 20 czerwca na polu koncertowym w Nowym Stawie odbędzie się bardzo duża impreza z okazji Dnia Dziecka. Samorząd wraz z Nowostawskim Centrum Kultury i Biblioteki oraz partnerami i sponsorami przygotowują ogromną liczbę atrakcji: gigantyczne zjeżdżalnie, dmuchańce, darmową gastronomię. W ubiegłym roku bawiło się łącznie około tysiąca dzieci. Nowy Staw zaprasza do siebie ponownie.

Informacja Prasowa UM Nowy Staw

Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Patronat
Internet Światłowodowy i Telewizja HD + 4K Malbork, Nowy Staw, Nowy Dwór Gdański, Frombork, Internet Światłowodowy i Telewizja HD + 4K Malbork, Nowy Staw, Nowy Dwór Gdański, Frombork,
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wydarzenia


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Abc
Abc 13.06.2019, 21:21
A w Tralewie to nie ma Dnia Dziecka?, Czy dzieci nie ma?