Wydanie nr 165/2024, Czwartek 13.06.2024
imieniny: pokaż (9 imion)Herman, Armand, Chociemir, Lucjan, Gerard, Antoni, Tobiasz, Gerarda, Lubowid
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Nowy Staw: Trwa konkurs "Weź zagłosuj"

Nowy Staw: Trwa konkurs "Weź zagłosuj" fot. UM Nowy Staw
Do 28 maja młodzi mieszkańcy gminy Nowy Staw mogą przystąpić do konkursu „Weź zagłosuj”. Polega on na samodzielnym lub zespołowym przygotowaniu akcji zachęcającej do głosowania w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Do wygrania są cenne nagrody.

Konkurs „Weź zagłosuj” organizowany jest przez Stowarzyszenie Obszar Metropolitalny Gdańsk-Gdynia-Sopot, którego członkiem jest gmina Nowy Staw, oraz Fundacja Edukacyjna ODiTK. Jego ideą jest zachęcenie młodych mieszkańców Pomorza do podejmowania inicjatyw, które przyczynią się do zwiększenia frekwencji w nadchodzących wyborach do Parlamentu Europejskiego (26 maja br.).

- Zachęcam bardzo serdecznie uczniów i studentów z gminy Nowy Staw do udziału w tym konkursie. To bardzo ważne, by promować uczestnictwo w wyborach, zwiększać frekwencję, bo głosy przez nas oddawane decydują nie tylko o przyszłości naszej „Małej Ojczyzny”, ale także Polski czy właśnie Unii Europejskiej - mówi Jerzy Szałach, burmistrz Nowego Stawu. - Wiem, że młodzi mieszkańcy naszej gminy są bardzo kreatywni, mają wiele pomysłów, dlatego mam nadzieję, że zdecydują się przystąpić do konkursu i wymyślą coś oryginalnego.
Jak informują organizatorzy, konkurs skierowany jest do osób w wieku 14-21 lat, które mieszkają lub uczą się na terenie Metropolii Gdańsk-Gdynia-Sopot. Akcję promującą udział w głosowaniu w wyborach do Parlamentu Europejskiego wśród rówieśników, rodziców, w szkolnym środowisku i lokalnej społeczności należy zrealizować do 26 maja. Zgłoszenia konkursowe przyjmowane będą do 28 maja.
Uczestnik konkursu sam wybiera formę inicjatywy, którą może być: kampania w mediach społecznościowych lub akcja przeprowadzona w „realu”, np. flash mob, debata, happening itp. Inicjatywę można zgłosić do konkursu w dwóch kategoriach: jako osoba indywidualna (w wieku 18-21 lat) lub jako zespół złożony od 2 do 5 osób w wieku 14-21 lat.
W konkursie „Weź zagłosuj” są do wygrania atrakcyjne nagrody. Trzy najlepsze inicjatywy zrealizowane przez osoby indywidualne otrzymają bilety Interrail upoważniające do podróżowania po 31 europejskich krajach, a także stypendium w wysokości 5 tys. zł na podróż. Autorzy najlepszych inicjatyw zespołowych wygrają wyjazd do Parlamentu Europejskiego.
W załączeniu szczegółowy regulamin konkursu.
Informacja Prasowa Urzędu Miasta w Nowym Stawie
Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

Załączone pliki do pobrania (1)

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Patronat
Internet Światłowodowy i Telewizja HD + 4K Malbork, Nowy Staw, Nowy Dwór Gdański, Miłoradz, Frombork od 49 zł Internet Światłowodowy i Telewizja HD + 4K Malbork, Nowy Staw, Nowy Dwór Gdański, Miłoradz, Frombork od 49 zł
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.