Wydanie nr 269/2021, Niedziela 26.09.2021
imieniny: pokaż (6 imion)Euzebiusz, Majnard, Cyprian, Kacper, Kasper, Damian
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Powiat nowodworski: Uwaga na oszustów podających się za policjantów

Powiat nowodworski: Uwaga na oszustów podających się za policjantów fot. KPP Nowy Dwór Gdański
Nowodworscy policjanci przestrzegają wszystkich mieszkańców powiatu nowodworskiego a zwłaszcza osoby starsze przed nieuczciwymi osobami, które dzwoniąc na wybrane numery telefonów podają się za policjantów. W trakcie rozmowy próbują wydobyć od rozmówcy wszelkie informacje na temat zarobków, stanu cywilnego a także posiadanej biżuterii w domu. Policja prosi o czujność.

W zeszłym tygodniu na terenie powiatu nowodworskiego doszło do 3 prób wyłudzenia informacji przez telefon metodą „na policjanta”. Oszuści dzwonili na numer domowy wybranych osób i przedstawiali się za policjantów. W trakcie rozmowy z jedną z mieszkanek Nowego Dworu Gdańskiego oszust wypytywał o stan majątkowy oraz o biżuterię, jaka znajduje się w mieszkaniu. Na koniec rozmowy, aby była wiarygodna, oszust poinformował kobietę o tym, że za kilka dni dostanie wezwanie do stawiennictwa się na komendzie policji.

Pamiętajmy, że Policja nigdy nie prosi obywateli o przekazywanie informacji na temat pieniędzy ani kosztowności znajdujących się w mieszkaniu. Policja nigdy nie prosi telefonicznie o udział w działaniach operacyjnych. Jeśli ktoś telefonicznie prosi nas o informacje na temat pieniędzy i kosztowności znajdujących się w mieszkaniu, o udział w akcji policyjnej, bądź mamy jakiekolwiek wątpliwości z kim rozmawiamy należy skontaktować się z najbliższymi a następnie natychmiast trzeba skontaktować się z Policją i o wszystkim opowiedzieć. Policja prosi o czujność.

Info i foto: KPP Nowy Dwór Gdański

Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Patronat
Internet Światłowodowy i Telewizja HD + 4K Malbork, Nowy Staw, Nowy Dwór Gdański, Frombork, Internet Światłowodowy i Telewizja HD + 4K Malbork, Nowy Staw, Nowy Dwór Gdański, Frombork,
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.