Wydanie nr 265/2021, Środa 22.09.2021
imieniny: pokaż (7 imion)Daria, Maurycy, Tomasz, Ignacy, Joachim, Prosimir, Józefa
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Festiwal „Poznajemy Żuławskie Smaki” w Miłoradzu. Umowa na dofinansowanie podpisana.

Festiwal „Poznajemy Żuławskie Smaki” w Miłoradzu. Umowa na dofinansowanie podpisana. fot. UG Miłoradz
Gmina Miłoradz, Stowarzyszenie Młodzi dla Żuław oraz Gminny Ośrodek Kultury i Sportu zapraszają na Festiwal „Poznajemy Żuławskie Smaki”, który odbędzie się na terenie rekreacyjnym w Miłoradzu w sobotę 25 maja w ramach Dni Gminy 2019. W programie wydarzenia znajdzie się wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych.
Organizacja Festiwalu „Poznajemy Żuławskie Smaki” zostanie w całości sfinansowana ze środków pozyskanych z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, wdrażanego przez Urząd Marszałkowski w Gdańsku. Dotację w wysokości 50 tysięcy złotych pozyskało Stowarzyszenie Młodzi dla Żuław, a partnerem projektu jest Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Miłoradzu. Umowę o dofinansowanie podpisali z Zarządem Województwa Anna Celiowska-Nietrzebka oraz Marcin Szesza.
 
- To kolejny sukces Stowarzyszenia Młodzi dla Żuław i mieszkańców gminy Miłoradz - mówi Marcin Szesza, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu. - Ponownie udało się pozyskać pieniądze, dzięki którym będzie możliwe zorganizowanie dużego wydarzenia kulturalnego, integrującego mieszkańców. Szczególnie należy zaakcentować to, że dzięki staraniom stowarzyszenia gminny samorząd nie poniesie żadnych kosztów organizacji imprezy, ponieważ pozyskana dotacja w całości pokryje wszelkie koszta. 
 
W programie festiwalu znajduje się wiele atrakcji. Jednym z głównych punktów wydarzenia będą pokazy kulinarne, w ramach których serwowane będą bezpłatnie potrawy: zupa klopsowa-polewka królewiecka oraz grillowany pstrąg po żuławsku. Nie zabraknie też straganów z lokalnymi specjałami przygotowanymi przez koła gospodyń wiejskich oraz sołectwa z terenu gminy Miłoradz.
 
Dla dzieci przewidziano bezpłatną strefę dmuchańców, spektakl teatralny oraz liczne animacje.
 
- Nie zabraknie również występów dzieci i młodzieży z lokalnych placówek oświatowych. O majówkową biesiadę zadba zespół Libra Band z Braniewa, a gwiazdą imprezy będzie znany zespół disco Freaky Boys-informuje Anna Celiowska-Nietrzebka, prezes Stowarzyszenia Młodzi dla Żuław. - Imprezę zakończy wspólna zabawa pod chmurką, którą poprowadzi DJ Marmax. Wydarzenie ma charakter regionalny, dlatego zapraszamy do udziału wszystkich zainteresowanych. Wkrótce podamy szczegółowe informacje na temat festiwalu.
 
Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk, senator RP Leszek Czarnobaj, starosta malborski Mirosław Czapla oraz wójt gminy Miłoradz Arkadiusz Skorek. 
 
W ramach pozyskanej dotacji przewidziano także organizację warsztatów żuławskich dla różnych grup wiekowych, które prowadzone będą przez mistrza tradycji. Odbędą się one w świetlicy wiejskiej w pierwszej połowie maja. Zajęcia skierowane są do dzieci, młodzieży szkolnej i seniorów. 
Informacja Prasowa Urzędu Gminy Miłoradz
Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Patronat
Internet Światłowodowy i Telewizja HD + 4K Malbork, Nowy Staw, Nowy Dwór Gdański, Frombork, Internet Światłowodowy i Telewizja HD + 4K Malbork, Nowy Staw, Nowy Dwór Gdański, Frombork,
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.