Wydanie nr 140/2024, Niedziela 19.05.2024
imieniny: pokaż (12 imiona)Celestyn, Potencjana, Potencjanna, Kryspin, Bernarda, Piotr, Iwo, Pękosław, Mikołaj, Augustyn, Pudencjana, Pudencjanna
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Tujsk: Wiosenne przebudzenia i powroty - prezentacja dla uczniów ZS

Tujsk: Wiosenne przebudzenia i powroty - prezentacja dla uczniów ZS fot. Facebook Zespół Szkół w Tujsku
12 marca 2019r. przedszkolaków i uczniów z klas I - III odwiedziła pani Jolanta Bulak - pracownik Parku Krajobrazowego Mierzeja Wiślana.

Przyjechała z prezentacją pt. Wiosenne przebudzenia i powroty. Dzieci oglądały kwiaty, które zakwitają najwcześniej wiosną-przebiśniegi, krokusy, ciemierniki, ranniki, miłki wiosenne, śnieżyce; krzewy-leszczynę, wierzbę.
Dowiedziały się jakie ptaki przylatują wiosną: już w lutym są: skowronki, krzyżodzioby, żurawie i świergotki; w marcu przylatują: gęsi, czajki, rudziki, kukułki, bociany, a w kwietniu: jaskółki, pierwiosnki i kukułki. Dzieci rozpoznawały ptaki po głosach. Zapoznały się z terminami-wiosna termiczna i wiosna fenologiczna. Była to bardzo piękne i udane spotkanie.

Info i foto: Facebook Zespół Szkół w Tujsku

Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Patronat
Internet Światłowodowy i Telewizja HD + 4K Malbork, Nowy Staw, Nowy Dwór Gdański, Miłoradz, Frombork od 49 zł Internet Światłowodowy i Telewizja HD + 4K Malbork, Nowy Staw, Nowy Dwór Gdański, Miłoradz, Frombork od 49 zł
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.