Wydanie nr 265/2021, Środa 22.09.2021
imieniny: pokaż (7 imion)Daria, Maurycy, Tomasz, Ignacy, Joachim, Prosimir, Józefa
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Zderzenie dwóch ciężarówek, pożar węgla - tygodniowy raport nowodworskich służb mundurowych

Zderzenie dwóch ciężarówek, pożar węgla - tygodniowy raport nowodworskich służb mundurowych fot. redakcja
O zderzeniu samochodów ciężarowych i pożarze w miejscowości Kmiecin oraz innych zdarzeniach, do których wzywano nowodworskie służby mundurowe przeczytają Państwo w raporcie tygodniowym
Dnia 30.10.2018 r. o godzinie 18.49 w miejscowości Kmiecin ul. Jaśminowa doszło do zapalenia się węgla w zasobniku pieca. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wygarnięto i wyniesiono węgiel na zewnątrz budynku oraz odkręcono zasobnik pieca. Następnie przewietrzono pomieszczenie kotłowni. Sprawdzono wszystkie pomieszczenia w budynku detektorem wielogazowym - wynik 0,00 mg/m3. 
 
Dnia 31.10.2018 o godzinie 07:59 na DK7 w miejscowości Kmiecin doszło do zderzenia dwóch samochodów ciężarowych (najechanie na tył pojazdu). Mercedes Actros przewoził w naczepie typu cysterna paliwo lotnicze w ilości 33 m3, tj. 26237 kg. W cysternie uszkodzone zostały podpory oraz zbiorniki ciśnieniowe. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów w pojazdach. Na miejsce zadysponowana została Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Chemiczno-Ekologicznego w celu przepompowania substancji z uszkodzonej cysterny do podstawionej przez właściciela zastępczej cysterny. Wykorzystując pompę MAST GUP przepompowano substancję. Na miejsce zdarzenia przybyły dwa holowniki, które rozpięły skład, a następnie odholowały ciągnik i cysternę we wskazane miejsce przez właściciela. W trakcie działań przybyli pracownicy firmy Budimex i oznaczyli miejsce prowadzenia działań. Po odholowaniu pojazdów miejsce zdarzenia uprzątnięto z zanieczyszczeń powypadkowych. Zanieczyszczony sorbent zebrano w celu dalszej utylizacji. 
 
Ilość pozostałych zdarzeń:
 
1 Zdarzenie związane z usuwaniem konarów drzew
1 Kolizja drogowa
1 Zabezpieczenie lądowiska dla LPR Ratownika 3
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Info: KP PSP Nowy Dwór Gdański
Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
uczciwy
uczciwy 05.11.2018, 14:03
Podobno policja jest cała chora w ndg ? prawda może to potwierdzić redakcja ?