Wydanie nr 269/2021, Niedziela 26.09.2021
imieniny: pokaż (6 imion)Euzebiusz, Majnard, Cyprian, Kacper, Kasper, Damian
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Kolejny projekt edukacyjny dla mieszkańców gminy Miłoradz oraz Nowego Stawu

Kolejny projekt edukacyjny dla mieszkańców gminy Miłoradz oraz Nowego Stawu fot. Fundacja Legalna Kultura
Samorząd gminy Miłoradz pozyskał niespełna 150 tysięcy złotych na realizację projektu „Ja w Internecie”, którego celem jest stworzenie mechanizmów podnoszenia kompetencji cyfrowych mieszkańców, a także podniesienie jakości świadczenia e-usług.

W ramach projektu odbędzie się szereg zajęć warsztatowych dla mieszkańców w świetlicach wiejskich, ponadto zakupiony zostanie m.in nowoczesny sprzęt komputerowy w postaci laptopów na potrzeby realizacji zajęć, które po zakończeniu projektu przekazane zostaną do szkół w Miłoradzu i Kończewicach. 

Projekt będzie realizowany od listopada br. do czerwca 2019 roku w partnerstwie z Międzynarodowym Instytutem Outsourcingu przy wsparciu merytorycznym Fundacji Legalna Kultura. Aby umożliwić udział w zajęciach jak największej liczbie osób samorząd gminy Miłoradz zawarł porozumienie o współpracy z gminą Nowy Staw.

W ramach projektu mieszkańcy obu gmin wezmą udział w szeregu bezpłatnych zajęć warsztatowych zwiększających ich wiedzę w zakresie swobodnego i bezpiecznego korzystania z narzędzi cyfrowych – mówi Arkadiusz Skorek, wójt gminy Miłoradz - W ramach zajęć uczestnicy zdobędą umiejętności pozyskiwania informacji, komunikacji, rozwiązywania problemów, obsługi oprogramowania, korzystania z usług i e-usług publicznych w podziale na tematykę:  rodzic w sieci, mój biznes w sieci, moje finanse i transakcje w sieci, działanie w sieciach społecznościowych, tworzę własną stronę internetową, rolnik w sieci czy kultura w sieci – dodaje Arkadiusz Skorek.

 

Projekt sfinansowany zostanie w 100 % w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 w ramach działania 3.1 „Działania szkoleniowe na rzecz rozwoju kompetencji cyfrowych”.

 

Tekst: Urząd Gminy w Miłoradzu

foto: Fundacja Legalna Kultura

 

Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.