Wydanie nr 161/2023, Sobota 10.06.2023
imieniny: pokaż (10 imion)Bogumiła, Mauryn, Bogumił, Apollo, Edgar, Wiktorian, Wiktoriana, Wiktorianna, Ingolf, Małgorzata
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malborska młodzież patriotycznie z okazji obchodów rocznicy Plebiscytu i Rzezi Wołyńskiej

Wczorajsze obchody upamiętniające ważne dla mieszkańców Malborka wydarzenia - 98. Rocznicę Plebiscytu na Ziemi Malborskiej oraz 75. Rocznicę Rzezi Wołyńskiej uświetniły występy młodzieży z Malborskiego Centrum Kultury i Edukacji z „Teatru Dwa Słowa” i studia wokalnego „Balbiny” oraz z I Liceum Ogólnokształcącego. Towarzyszył im pan Aleksander Chrupczalski z Uniwersytetu 3 Wieku.

Koncert rozpoczął się tuż po złożeniu kwiatów pod tablicą plebiscytową przy Ratuszu Staromiejskim. Po wspólnym odśpiewaniu hymnu Polski można było wysłuchać znanych pieśni patriotycznych oraz wierszy poetów polskich.

Wszyscy obecni otrzymali specjalnie na tą okazję przygotowane śpiewniki i na zakończenie mieli okazję zaśpiewać kilka utworów razem z wykonawcami. 

Widowisko zostało przygotowane w ramach projektu „Odkrywamy polskość Malborka w stulecie odzyskania niepodległości”, na które MCKiE pozyskało dofinansowanie z programu „Kultura-Interwencje 2018”.

 

Opis:82-200.pl

Dawid Bochon
Przejdź do komentarzy

 

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.