Wydanie nr 151/2024, Czwartek 30.05.2024
imieniny: pokaż (7 imion)Feliks, Ferdynand, Jan, Andronik, Sulimir, Suligniewa, Bazyli
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

"Miasto ludzi - ludzie miasta" - Pierwsza wystawa Muzeum Miasta Malborka

W sobotę 16 czerwca w Muzeum Miasta Malborka (ul.Kościuszki 54) odbyła się inauguracja pierwszej wystawy zatytułowanej "Miasto ludzi - ludzie miasta".

Podczas sobotniej inauguracji Dyrektor Muzeum Dorota Raczkowska podziękowała wszystkim, którzy przyczynili się do uruchomienia nowej instytucji kultury oraz poświęcili swój czas by wspierać ją przy powstawaniu pierwszej wystawy.

Burmistrz Miasta Malborka Marek Charzewski podziękował Radzie Miasta za wsparcie idei powstania muzeum, a Mater Dei za skuteczność w działaniach. Dwa lata temu dzięki wieloletnim staraniom stowarzyszenia zakończyła się odbudowa średniowiecznej figury Matki Boskiej z Dzieciątkiem, a teraz dzięki ich inicjatywie powołano Muzeum Miasta. O staraniach i istocie powstania jednostki wspominał również prezes stowarzyszenia Bernard Jesionowski.

Głos zabrał także Bodo Ruckert, to dzięki niemu do Malborka powróciły zbiory, które przez lata były w posiadaniu dawnych mieszkańców Malborka. Osób, które historię o miejscu, z którego przybyli, pielęgnują w ramach stowarzyszenia Heimatkreis Marienburg w Hamburgu.

Bodo Ruckert przekazał na rzecz muzeum darowiznę, flagę oraz tablicę, która należała do rodziny Flatauerów, właścicieli budynku, w którym obecnie mieści się Muzeum Miasta Malborka.

Wieczór umilił występ Janusza Zdunka + Marienburg. 

Wystawa 17 czerwca udostępniona została mieszkańcom i turystom. Tego samego dnia o godzinie 17:00 w budynku muzeum odbyło się spotkanie autorskie z Ryszardem Rządem - autorem książki "Bedeker malborski 1845 - 1945" - czytaj więcej

Wystawa pn. "Miasto ludzi - ludzie miasta" prezentuje 14 sylwetek mieszkańców dawnego Malborka po 7 z czasów do 1939 roku oraz 7 powojennych mieszkańców do roku 1956 roku.

 

opis:82-200.pl

Dawid Bochon
Przejdź do komentarzy

 

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wydarzenia


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.