Wydanie nr 267/2023, Niedziela 24.09.2023
imieniny: pokaż (6 imion)Teodor, Gerard, Maria, Uniegost, Tomir, Gerarda
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

KAMERY POGODOWE NA MALBORSKIM ZAMKU ZDEMONTOWANE. JANUSZ TRUPINDA ZADECYDOWAŁ O KOŃCU DARMOWEJ PROMOCJI MALBORSKIEJ WAROWNI NA CAŁY ŚWIAT

W 2015 roku podjęliśmy rozmowy z Muzeum Zamkowym na temat montażu kamer pogodowych online wraz z nadajnikami. Nasz błąd polegał na tym, że nie podpisaliśmy umowy pisemnej a jedynie ustną. Przez trzy lata obrazy z kamer wyświetlono ponad MILION razy a Muzeum ponosiło jedynie koszt związany z dostawą prądu. Obecnie kamer już nie ma, gdyż decyzją dyrektora Janusza Trupindy brak pisemnego porozumienia oznacza koniec nadawania.

Trzy lata temu po długich rozmowach ówczesny vicedyrektor Muzeum Zamkowego Rafał Mańkus wyraził zgodę na montaż kamer online na terenie zamku. Widok robił wrażenie na widzach z całego świata o czym świadczą liczne komentarze, telefony i maile od osób odwiedzających nasze strony. Warunkiem było udostępnienie obrazu z kamer na stronie Muzeum Zamkowego - niestety do dnia 15.06.2018 strona nie była przystosowana do obsługi obrazu na żywo.

 

Na błędach trzeba się uczyć. Były dyrektor pozwolenie wydał, a my nie wyegzekwowaliśmy podpisania umowy. Na ten fakt uwagę zwrócił nowy dyrektor i polecił demontaż wszystkich urządzeń.


Dyrektor Janusz Trupinda dziwi się, że nieprzychylnie przyjęliśmy jego decyzję. Zdaniem nowego szefa Muzeum robimy obecnie sensację i nakręcamy spiralę hejtu. Panie Dyrektorze My po prostu chcemy wytłumaczyć ludziom z całego świata dlaczego obraz zniknął.

 

Info z Facebook 13 czerwca 2018 roku:

Decyzją nowego dyrektora Zamku w Malborku, Janusza Trupinda, zmuszeni jesteśmy zdemontować kamery: z wieży zamkowej oraz z dziedzińca. Obraz z kamer ukazywał się w wielu telewizjach pogodowych oraz na portalach informacyjnych na całym świecie, a promocja Zamku nic nie kosztowała (no może 9 zł prądu miesięcznie) ponieważ za serwery streamingowe, internet, kamery, anteny, montaż, serwis - koszty pokrywała w 100 % TvMalbork.pl - Regionalna Telewizja Internetowa. Ale nie martwimy się - wkrótce kamery przeniesiemy w inne miejsce :) #dobrazmiana #janusztrupinda #muzeumzamkowewmalborku #kamerypogodowe http://www.tvmalbork.pl/kamery/46,na-zywo-z-wiezy-zamku-wysokiego-w-malborku-panoram


W ocenie dyrektora brak pisemnej umowy wymusza decyzję o demontażu urządzeń. Dlaczego jednak nikt nie zaproponował, żeby formalności stało się zadość i nie przedłożył umowy do podpisu?

Z rozmów jakie przeprowadził właściciel Regionalnej Telewizji Internetowej Piotr Wąsowicz z dyrektorem Muzeum Januszem Trupindą wynika, że władze instytucji chcą przeprowadzić przetarg i wyłonić firmę, która będzie świadczyła usługi. W naszej ocenie takie działanie doprowadzi do znacznego zwiększenia kosztów na ten cel, które pokryjemy my wszyscy z podatków. Dodatkowo podczas rozmowy odnieśliśmy wrażenie, że to MY (TvMalbork.pl) mamy płacić za widok z wieży zamkowej...


Wyłączenie nadajników na wieży zamku skutkowało brakiem sygnału dla kilku kamer pogodowych w centrum miasta (z których bardzo często korzysta malborska policja) oraz dodatkowo do kamer z widokiem na: Zespół Bramy Nowej na Zamku w Malborku live ul. Parkowa i Zamek w Malborku - Bulwar Imienia Macieja Kilarskiego - Most Imienia Świętego Wojciecha (ten obraz był emitowany w serwisie WEBCAMERA.pl i telewizjach śniadaniowych - Dlatego w rozmowach z 25 maja poprosiliśmy o dwa tygodnie czasu na demontaż, na co władze muzeum wyraziły zgodę. Dzięki prowadzonej przez firmę Malborskie Światłowody inwestycji udało nam się doprowadzić internet do większości kamer bez przerywania nadawania.

Po mimo przedstawionych argumentów, że Muzeum jako instytucja państwowa dba o przejrzystość i transparentność - co w pełni popieramy, uważamy, że sytuację można było rozwiązać inaczej. Sprzęt elektroniczny został zamieszczony na podstawie umowy ustnej oraz protokołu podpisanego wraz pieczątką Muzeum Zamkowego, jeżeli w ocenie obecnych władz Muzeum było to niewystarczające mogliśmy sformalizować wszystkie ustalenia.

Wierzymy jednak, że Muzeum znajdzie kolejnego przedsiębiorce, który pokryje z własnych środków zakup sprzętu wartego kilkanaście tysięcy złotych, dokona montażu, udostępni obraz i może w dodatku co miesiąc dokona opłaty abonamentowej. Z naszej znajomości rynku i współpracy z ogólnopolskimi mediami i portalami świadczącymi podobne usługi wygląda to zupełnie odwrotnie.

Na koniec pragniemy dodać, że w pełni rozumiemy, że nowy dyrektor „przegląda i porządkuje wszystkie sfery funkcjonowania instytucji” jednak nie zgadzamy się z argumentacją, że prowadziliśmy działalność gospodarczą na terenie zamku a nasze kamery nie opierały się na żadnej umowie i ustaleniach.

Teraz dwie główne kamery pogodowe z ulicy Parkowej i Wałowej emitowane są dalej na cały świat - ale za to z utrudnianiami od strony  Muzeum Zamkowego w Malborku - kliknij na żywo

 

Przedstawiamy wiadomość do dyrektora Janusza Trupindy z 28 maja 2018 z godz. 09:51 (do tej pory pozostała bez odpowiedzi...)

Praktycznie darmowa promocja w kraju i na świecie jest możliwa

Czy promowanie muzeów ma sens? Odpowiedź na to pytanie jest oczywista. Problem w tym, że promocja, to niestety często spory wydatek. Zarządcy obiektów będących pod opieką instytucji państwowych nie dysponują dużymi środkami na zachęcanie turystów z całego kraju i świata do zwiedzania danego zabytku. Jednak dzięki internetowi możemy się promować praktycznie wszędzie. W sieci możemy oglądać na żywo zabytki z całego globu. Problem w tym, że sama instalacja kamer, to dopiero początek. Sygnał trzeba jeszcze wyemitować w miejscach o dużej oglądalności, a to niestety kosztuje.

Są jednak podmioty prywatne, które oferują swoje wsparcie praktycznie bezkosztowo. To właśnie chęć promowania najważniejszego i najcenniejszego zabytku w naszym regionie była podstawą podjęcia inwestycji związanej z instalacją kamer pogodowych online w malborskim zamku. Obraz z kamer oglądają potencjalni turyści z całego świata i dawni mieszkańcy miasta. Muzeum Zamkowe z tytułu instalacji kamer nie poniosło żadnych kosztów, prócz pokrycia opłat za energię elektryczną. Koszty ponoszone w tym zakresie są jednak niewspółmierne do korzyści jakie płyną z naszej długoletniej współpracy na rzecz promocji zamku.

W związku z powyższym zwracam się z uprzejmą prośbą do dyrektora Janusza Trupindy o ponowne przeanalizowanie decyzji w sprawie demontażu kamer wraz z nadajnikiem do kamer w okolicy zamku i konieczności ogłoszenia przetargu. Potencjalne koszty jakie Muzeum będzie ponosiło w związku z realizacją usługi po procedurze przetargowej z pewnością będą dużo wyższe od obecnych. Obraz z naszych kamer został wyświetlony już ponad 1 MLN razy, co w porównaniu do minimalnych kosztów przekłada się na efektywną i bardzo racjonalną politykę promocji Muzeum Zamkowego w kraju i na świecie.

 

Czekamy na Państwa komentarze

Robert Bychowski
Przejdź do komentarzy

 

 

Załączone pliki do pobrania (1)

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Patronat
Internet Światłowodowy i Telewizja HD + 4K Malbork, Nowy Staw, Nowy Dwór Gdański, Frombork, Internet Światłowodowy i Telewizja HD + 4K Malbork, Nowy Staw, Nowy Dwór Gdański, Frombork,
Internet Piorun - Zamów już dziś. Bezprzewodowy dostawca internetu w powiecie malborskim Internet Piorun - Zamów już dziś. Bezprzewodowy dostawca internetu w powiecie malborskim
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (33)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
zzzz
zzzz 18.08.2018, 15:40
tele
kleopatra
kleopatra 18.08.2018, 15:39
Ludzie z tak prostej sprawy jak kamera internetowa umieją pogmatwać że niedobrze się robi. Co za czasy, widać że dla niektórych wyjątkowo ogłupiające,
ja
ja 03.07.2018, 22:22
widać że pisior
Adam
Adam 19.06.2018, 12:55
i tak zamiast wspierać to rozpierd..la ! WSTYD !
cit
cit 19.06.2018, 11:46
Ilość reklam na stronie przerasta wszelkie wyobrażenie to i co się dziwić. Komentarze dopuszczane wedle klucza przychylności tvmalbork i poglądów redaktorów, żenada nie dziennikarstwo.
mieszkaniec Gminy
mieszkaniec Gminy 18.06.2018, 07:26
tv Malbork to monopolista na naszym terenie ale weźmy to jak by chiał powiesić także kamery na zamku tv z Tczewa? a i jeszcze jakieś tv z Gdańska? jak TV Malbork chce za darmo wieszać to ja też... itp itp. Więc trzeba aby być w zgodzie ze wszystkimi to rozegrać własnie przetargiem i brac ewentualną symboliczną opłatę za zgodę powieszenia kamer.
Jarek
Jarek 18.06.2018, 09:30 (odpowiedź do mieszkaniec Gminy)
Zbaczasz z tematu. Ale tak to jest jak ktoś chce dobrze i nie bierze za to pieniędzy to potem tylko po dupie można dostać. Panie Piotrze proszę więcej nic za darmo dla zamku nie robić i tak nie docenią
mieszkaniec Gminy
mieszkaniec Gminy 19.06.2018, 07:55 (odpowiedź do Jarek)
Jarek, chcesz powiedzieć że zamek powinien płacić dla TV Malbork za kamery? to chyba trochę niepoważne ?! to zwykły biznes, zamek nie trzeba zbyt mocno reklamować, to TV Malbork się bardziej tam reklamowało i umieszczało reklamy swoich klientów, a zamek to tylko tło co dawało większą ogladalność czyli kto tu miał większe profity? na wszystko trzeba mieć papier zawsze tak było i zawsze tak bedzie w tym kraju, aż mnie dziwi czemu dorośli ludzie na wysokich stanowiskach tego niezrobili jak zakładali kamery? czyżby to było " nieoficjalne"? bo tak wygląda. więc teraz nie powinno być płaczu jak ktoś zrobił porządek w swoim ogródku. Też bym tak zrobił. Niech każdy zapamięta jesli tego nie wie chcesz nawet za darmo komuś coś zrobić? napisz umowę i ma być podpis obu stron --> TO PODSTAWA!
Iza
Iza 21.06.2018, 10:26 (odpowiedź do mieszkaniec Gminy )
I tvmalbork i zamek musi się reklamować takie czasy
Tadek
Tadek 21.06.2018, 10:06 (odpowiedź do mieszkaniec Gminy )
Tak masz "racje" Coca Cola też nie musi się reklamować hahahaha
Anglik
Anglik 17.06.2018, 22:20
....................Truth znaczy prawda. Czyli prawdziwa pinda. Prawda, że ładnie ?
Student Prawa
Student Prawa 17.06.2018, 14:19
Samo nazwisko mówi wszystko !
wkurzona1
wkurzona1 17.06.2018, 13:33
Cóż w ostatnim czasie w całej Polsce dzieje się "dobra zmiana "- dopadło i Malbork ! Panie szumnie nazwanym dyrektorem zamku może pomyślał by pan nie o demontażu kamer a spowodował ,aby dochód z zamku pozostał tu u nas na miejscu, a do Warszawki ewentualnie odprowadzał tylko podatki , uważam ten temat powinien pana zainteresować i swoją energię skupić na tym problemie . Zamek jest dobrem nas wszystkich . Trzepiepie kasę na turystach , my jako mieszkańcy cieszymy się z tego , ale jako miasto korzyści raczej żadnych z tego nie mamy ,więc weź pan siądź i z weryfikuj swoje działanie , bo ta decycyzja o demontażu kamer nie stawia pana w dobrym świetle - a może koperta nie dotarła?
Basia z Niemiec
Basia z Niemiec 16.06.2018, 20:42
Ważne że udało się uratować widok z ul. Parkowej i Walowej no chyba że zasłoni zamek sztorami
Janusz T.
Janusz T. 16.06.2018, 19:57
A ja uważam, że miał rację. Skoro tvmalbork.pl przed obrazem z kamer wyświetla reklamę, na której zarabia, to dlaczego ma mieć urządzenia instalowane na najwyższym punkcie w okolicy za darmo?
Nie liczę jednak, że mój komentarz ujrzy światło dzienne, bo jest niekorzystny.
Ernest
Ernest 16.06.2018, 22:52 (odpowiedź do Janusz T.)
idąc twoim tokiem myślenia za promocję zamku Tv Malbork powinno również pobierać opłatę.
Kolega Janusza
Kolega Janusza 16.06.2018, 20:09 (odpowiedź do Janusz T.)
Najwyższy punkt to komin cukrowni
Krystyna
Krystyna 16.06.2018, 17:53
I tak właśnie dba się o rozwój Malborka podcinajac skrzydła młodym energicznym ludziom
Pedagog
Pedagog 16.06.2018, 17:06
.......................i ten ciul pod krawatem podobno ma pokończone jakieś Szkoły ! Jednak najlepszy garnitur i krawat na sfilcowanym ciulu nie zrobi inteligenta !
Przewodnik
Przewodnik 17.06.2018, 14:18 (odpowiedź do Pedagog)
SFILCOWANY PISIOR !
widz
widz 16.06.2018, 16:12
Panie Dyrektorze proszę pomyśleć
Olo
Olo 16.06.2018, 11:54
Pewnie jeszcze by chciał aby to TV M-k mu płaciło ...najlepiej pod stołem a nie kuma, że miał darmową Promocję...kto proponuje takich Imbe...li na takie stanowiska ?? Wstyd na cały Świat!!
PiSLand
PiSLand 18.06.2018, 08:31 (odpowiedź do Olo)
Też tak pomyślałem. W przetargu pewnie będą szukać kogoś, kto więcej zapłaci zamkowi za możliwość instalacji kamer... PISIORY... TFU....
Nie rozumiem.
Nie rozumiem. 16.06.2018, 11:45
Na zdrowy rozum - Zamek jest wpisany Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO i to komuś kto zarządza zabytkiem takiej klasy powinno zależeć na promocji tego. Jeśli nawet umowa była ustna to dlaczego nie można nagle zrobić z niej wersji pisemnej? Dlaczego jeśli tak jak pisze w art. koszty ponosiła w większości TV coś nagle nie pasuje? To jest ogromna strata dla miasta - bo to turyści i Zamek napędzają rozwój miasta. To dla każdego jest logiczne. Gdzieś jest ukryte drugie dno.... Przykre...
ja
ja 16.06.2018, 11:41
Typowy URZĘDAS, liczy się tylko papierek. Człowieku ogarnij się
Zaniepokojona
Zaniepokojona 16.06.2018, 11:32
Nawet do zamku wkradła się "dobra zmiana"...
Malborczyk
Malborczyk 16.06.2018, 10:32
Tylko idiota mógł podjąć taką decyzję ! Wstyd pisowski nieuku ! A za dwa lata kopa w du.pę ! Tak kończą idioci !
janek
janek 21.06.2018, 10:24 (odpowiedź do Malborczyk)
A gdyby tak w otoczeniu pana, ktoś podejmował decyzje na "słowo" i potem zarabiał na pańskim "poletku", to czy pan, patrzyłby na to spokojnie? A powiedzmy sobie szczerze, umowy pomiędzy dwoma uczestnikami zdarzenia ( w tym przypadku podmiot prywatny i podmiot państwowy)muszą być, zgodnie z naszym prawem ( i nie "pisiowskim"), zawierane na papierze. A jeśli z tego jest zarobek, to taka firma, musi wypłacać za to stawkę umowną. Jeżeli jest inaczej, trąca to o praktykę możliwości łapownictwa. Proszę najpierw dowiedzieć się, jak wygląda to choćby z antenami telefonicznymi na budynkach. I tu jest przypadek analogiczny.
Asd
Asd 25.08.2018, 10:54 (odpowiedź do janek)
Bzdura umowa ustna jest jak najbardziej poprawną formą w polskim prawie.
Przewodnik
Przewodnik 16.06.2018, 10:27
.........................powiem krótko - ten cały Janusz truPINDA to - id...!