Wydanie nr 265/2021, Środa 22.09.2021
imieniny: pokaż (7 imion)Daria, Maurycy, Tomasz, Ignacy, Joachim, Prosimir, Józefa
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Pijany rowerzysta i kradzież telefonu. Raport weekendowy sztumskiej policji

Policjanci ze sztumskiej komendy w minionym tygodniu interweniowali do zdarzeń drogowych związanych z bezpieczną jazda oraz kolizji drogowej. Udało się też odzyskać skradziony sprzęt mieszkanku Dzierzgonia.

Podczas minionego weekendu policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli rowerzystę w Myślicach. Mężczyzna został zatrzymany w sobotę wieczorem ok. godz. 20.00. 46-latek w chwili kontroli miał ponad 2 prom, ponadto odnotowaliśmy kolizję drogowa na ul. kwidzyńskiej w Sztumie. W ostatni piątek 20 marca. (tel do mnie ok. 11.30). Kierująca skodą uderzyła w VW golfa. Kobieta w chwili zdarzenia była trzeźwa, nikt nie odniósł żadnych obrażeń.

Sztumscy kryminalni odzyskali telefon skradziony mieszkance Dzierzgonia. Kobieta wyceniła jego wartość na 700 złotych. 20-latek, który ukradł telefon został zatrzymany i usłyszał zarzut kradzieży. Kodeks karny przewiduje za kradzież karę do 5 lat pozbawienia wolności. Zawiadomienie o kradzieży telefonu policjanci otrzymali kilka dni temu. Kobieta zgłosiła, że w czasie jej pobytu na spotkaniu ze znajomymi ktoś zabrał z jej torebki telefon. Wartość sprzętu kobieta wyceniła na 700 zł.

Policjanci zaczęli wyjaśnić zgłoszone przestępstwo i ustalać, kto mógł być odpowiedzialny za ten czyn. W trakcie wykonywania czynności operacyjnych kryminalni ustalili, gdzie może znajdować się skradziony sprzęt. Policjanci odzyskali telefon i przekazali go prawowitej właścicielce. W tej sprawie został zatrzymany 20-letni mężczyzna.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu zarzutu kradzieży. Mężczyzna nie kwestionował swojej winy. Zgodnie z kodeksem karny za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Ponadto mieliśmy kilkanaście interwencji.

--

RZECZNIK PRASOWY KPP SZTUM

asp. KAROLINA GASTOŁ-ZAWICKA

 

 

W tym tygodniu nie otrzymaliśmy raportu weekendowego od sztumskiej straży pożarnej.

redakcja_
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.