Wydanie nr 57/2024, Poniedziałek 26.02.2024
imieniny: pokaż (5 imion)Aleksander, Dionizy, Mirosław, Klaudian, Gerlinda
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork: Bali się wybuchu. Gaz w bloku odcięty od tygodnia...

Malbork: Bali się wybuchu. Gaz w bloku odcięty od tygodnia... fot. W. Mocny
Mieszkańcy ul. Szopena 5 w Malborku biją na alarm - "w naszym bloku może być nieszczelna instalacja gazowa"! Ok. dwa tygodnie temu pogotowie gazowe zaalarmowane przez lokatora w nagłym trybie odłączyło gaz w całym budynku. Była to pierwsza zgłoszona awaria. Co gorsza doszło do niej po niedawnym... remoncie. Lokatorzy boją się o własne bezpieczeństwo. Jedna z lokatorek wyprowadziła się do teściowej, bo boi się mieszkać w tym bloku!

Malborka Spółdzielnia Mieszkaniowa przy ul. Orzeszkowej 1 robi dobrą minę do złej gry, nazywając wyciek gazu „incydentem”. Zapewniała nas, że najpóźniej 26 marca rozpoczną się prace naprawcze.

 

Tymczasem mieszkańcy, prócz usunięcia awarii żądają też przekazania im protokołów z ostatniego remontu instalacji gazowej. Gdy ich odwiedziliśmy od paru dni byli pozbawieni gazu. Nie było kąpania, ani gotowania na kuchenkach gazowych... W bloku mieszka 30 rodzin – wiele osób starszych i małych dzieci. Co gorsza niektórzy z lokatorów wydawali się nie zdawać sobie sprawy z zagrożenia.

 

Jak widać na zdjęciach aktualnie zagrożenie zostało zażegnane, chociaż wykonanie napraw, zalepianie nieszczelności specjalną pianką i zaspawanie rur na połączeniach może wzbudzać pewien niepokój. Mieszkańcy obawiają się, że załatanie nieszczelności w jednym miejscu nie wyeliminuje możliwości jej powstania w innym wkrótce. W poniedziałek zgodnie z zapowiedzią w bloku pojawiła się ekipa pracowników spółdzielnie, jednak nie przyniosło to oczekiwanych napraw. Mieszkańcy nadal pozbawieni są gazu. We wtorek mija dokładnie tydzień...

 

redakcja_
Przejdź do komentarzy

 

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Interwencje TV


Komentarze (8)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
QWERTY
QWERTY 10.05.2018, 19:39
Co tez Tomek złodziej i psychopata się wypowiada. Pewnie sam te rury poprzecinał. Lepiej weź się za robotę
ADAM
ADAM 27.03.2018, 18:08
Spychologia na najwyższym szczeblu. Jakby jeblo to dopiero byłaby tragedia
M.
M. 27.03.2018, 16:42
Dlaczego w tej relacji nie ma wypowiedzi kogoś z Zarządu MSM tj. Prezes lub Zastępcy?
redakcja_
wawrzyniec_mocny 28.03.2018, 12:29 (odpowiedź do M.)
W materiale jest wypowiedź przedstawiciel MSM. Z prezesem rozmawiałem, ale nie udzielił oficjalnej, publicznej wypowiedzi...
M.
M. 29.03.2018, 17:13 (odpowiedź do wawrzyniec_mocny)
W tak ważnej sprawie ( zagrożenie życia i zdrowia mieszkańców) powinna wypowiedzieć się Pani Prezes albo jej Zastępca , a nie majster! Jeśli oboje ,,migali się" od wypowiedzi w TV Malbork to trzeba było być bardziej zdecydowanym , zagrozić Prawem Prasowym i nie dać spławić się. A jeśli to by nic nie dało to należało wspomnieć o tym w reportażu by mieszkańcy MSM wiedzieli jak Zarząd Spółdzielni zachowuje się.
autor
autor 29.03.2018, 20:23 (odpowiedź do M.)
czy wypowiada sie prezes, wiceprezes czy pracownik i tak stanowisko spółdzielni byłoby takie same. będziemy przyglądać się sprawie i na pewno wrócimy do tematu.
M.
M. 30.03.2018, 09:41 (odpowiedź do autor)
Co do meritum jako członek MSM nie zgadzam się z Panem ani trochę. Ale ok- czekam z uwagą na ,,przyglądanie się" tej ważnej sprawie przez TV Malbork.
TwójPan
TwójPan 27.03.2018, 16:26
Ja nie mam gazu tylko prąd i gitara.