Wydanie nr 205/2021, Sobota 24.07.2021
imieniny: pokaż (7 imion)Olga, Antoni, Kinga, Wojciecha, Kunegunda, Krystyna, Zyglinda
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Nagranie łamiącego się drzewa, iskry na przewodach, podniesiony stan wody i zerwane dachy. Zobacz to na Wideo! Cyklon Grzegorz. - 29.10.2017

Nagranie łamiącego się drzewa, iskry na przewodach, podniesiony stan wody i zerwane dachy. Zobacz to na Wideo! Cyklon Grzegorz. - 29.10.2017 fot. Mateusz Grabowski
Dzisiaj Strażacy z Państwowej Straży Pożarnej jak również wszystkie jednostki OSP w naszym regionie miały pełne ręce roboty.

Informacja ze zdarzeń na terenie powiatu nowodworskiego w dniu 29.10.2017 r. (do godz. 1900 29.10.2017.)

W dniu 29.10.2017 r. na terenie powiatu nowodworskiego od godzin porannych odnotowano 22 zdarzenia związane z intensywnymi opadami deszczu i silnym wiatrem.

Działania skupiają się głównie na: wypompowywaniu wody z zalanych piwnic budynków mieszkalnych (2 zdarzenia), usuwaniem powalonych drzew i konarów blokujących szlaki komunikacyjne (15 zdarzeń). Działania związane z usuwaniem drzew występują w miejscowościach Marynowy, Kępki, Rybina, Broniewo Łaszka, Sztutowo, Ostaszewo, Orłowo, Nowy Dwór Gdański, Orliniec. W m. Krynica Morska konar drzewa uszkodził samochód osobowy. Usunięcie drzewa z posesji – m. Tujsk.

Sukcesywnie monitorowane są poziom wody w lokalnych rzekach, rzece Tuga oraz stan wałów przeciwpowodziowych w m. Kobyla Kępa przez patrole strażaków z PSP i OSP.

W miejscowości Lubieszynek Dwa silny wiatr zerwał ok. 40m2 dachu z budynku mieszkalnego. Obiekt został zabezpieczony przy użyciu plandeki.

W Marzęcinie przewrócił się komin na dachu budynku mieszkalnego. Usunięto część uszkodzonego komina. Inspektor nadzoru budowlanego dokonał oceny technicznej budynku.

W chwili obecnej z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Nowym Dworze Gdańskim zadysponowany został średni samochód ratowniczo-gaśniczy wraz z zestawem pompowym do usunięcia rozlewiska, które zagraża pobliskim budynkom mieszkalnym – m. Jazowa 16.

W związku z wysokim stanem wody na rzece Nogat jest ułożony wał z worków w m. Jazowa, przy posesjach 60 – 65.

Łącznie, w działaniach biorą udział zastępy z Państwowej Straży Pożarnej Nowy Dwór Gdański i jednostki OSP z terenu powiatu nowodworskiego. Łącznie w działaniach bierze udział 35 pojazdów pożarniczych i 145 strażaków.

Źródło: mł bryg. Łukasz Zblewski, rzecznik KP PSP Nowy Dwór Gd.

Dostaliśmy zdjęcia również z Jazowa 16 i 18, które jak przy każdych opadach jest teraz regularnie zalewane przez błąd projektanta GDDKiA.  Oraz zdjęcia od Straży Pożarnej z działań w Kobylej Kępie, Jazowej i Marzęcinie (zdjęcia w galerii)

Zapraszamy do Wideo!

Mateusz Grabowski
Przejdź do komentarzy

 

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.