Wydanie nr 217/2021, Czwartek 5.08.2021
imieniny: pokaż (8 imion)Nonna, Cyriak, Abel, Maria, Memiusz, Oswalda, Oswald, Karolina
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Grzegorz Miecugow zostanie pochowany na warszawskich Powązkach - 01.09.2017

Grzegorz Miecugow zostanie pochowany na warszawskich Powązkach - 01.09.2017 fot. Facebook Grzegorz Miecugow
Grzegorz Miecugow zmarł nagle w sobotę 26 sierpnia. Pogrzeb znanego dziennikarza odbędzie się 1 września na warszawskich Powązkach o godzinie 11.00. Miał 61 lat.

Pracował początkowo w Teatrze na Rozdrożu. Od 1980 do stanu wojennego był dziennikarzem redakcji informacyjnej lokalnego warszawskiego radia. Po trzyletniej przerwie powrócił do pracy w radiu, został redaktorem programów dla dzieci. W 1987 dołączył do zespołu Zapraszamy do Trójki, którym później kierował. W latach 1989–2001 jako „druh zastępowy” poprowadził dziewięć wydań Listy przebojów Programu Trzeciego. W 1989 przeszedł do TVP. W TVP 1 był prezenterem i wydawcą Wiadomości.

W 1997 razem z Tomaszem Lisem współtworzył Fakty w TVN, których był także prezenterem. Odszedł z redakcji na skutek konfliktu z Tomaszem Lisem i został doradcą marszałka Sejmu Macieja Płażyńskiego ds. medialnych. Do TVN wrócił w 2001. Prowadził pierwszą polską edycję reality show Big Brother, a także współtworzył kanał informacyjny TVN 24. Został następnie szefem wydawców TVN 24. Od stycznia 2005 współprowadził Szkło kontaktowe. Został również prowadzącym programy Inny punkt widzenia, Gość poranny oraz Cały ten świat.

W 2007 po sukcesie, jaki odniósł program Szkło kontaktowe, wraz z Tomaszem Sianeckim napisał książkę Kontaktowi, czyli szklarze bez kitu. Był autorem felietonów z serii „Swoje wiem” w „Dzienniku Polskim” Został również współpracownikiem „Przekroju”. Od 1992 prowadził zajęcia dla studentów dziennikarstwa. Był również pracownikiem Katedry Dziennikarstwa Collegium Civitas.

 

Info : wikimedia.org

Video : Kanał Youtube fabrykainspiracjipl

Foto : Facebook Grzegorz Miecugow

 

 

 

Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

 

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.