Wydanie nr 151/2024, Czwartek 30.05.2024
imieniny: pokaż (7 imion)Feliks, Ferdynand, Jan, Andronik, Sulimir, Suligniewa, Bazyli
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Gm. Dzierzgoń: Nieprawidłowości finansowe w Szkole Podstawowej w Bągarcie? Trwa wyjaśnianie sprawy – 31.05.2017

Gm. Dzierzgoń: Nieprawidłowości finansowe w Szkole Podstawowej w Bągarcie?… fot. UMiG Dzierzgoń
Tuż przed ostatnią sesją Rady Miejskiej w Dzierzgoniu, podczas Komisji Rozwoju Gospodarki i budżetu po raz pierwszy padło pytanie radnego Andrzeja Pskieta o rzekome nieprawidłowości w Szkole Podstawowej w Bągarcie. Czy w ostatnim czasie dochodziło tam do nadużyć?

Sam radny dowiedział się o sprawie na chwilę przed komisją.

 

- Chodziło o nieprawidłowości finansowe w SP w Bągarcie – stwierdza Andrzej Pskiet. - Wiem, że dyrektor SP w Bągarcie składa wyjaśnienia... Z moich informacji wynika, że mogło to wyglądać w następujący sposób – nauczycielka podczas zastępstw mogła pobierać podwójne uposażenie za tę godzinę i godzinę pedagogiczną.

 

Po chwili stwierdza jednak, że o sprawie nie wie za dużo, a pytanie zadał na posiedzeniu, by rozwiać plotki na ten temat.

 

Sekretarz Gminy Dzierzgoń Alicja Podlewska tłumaczy poszczególne kroki, jakie zostały podjęte w tej sprawie:

 

- 24 kwietnia wpłynęło zawiadomienie z Komendy Powiatowej Policji w Sztumie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez funkcjonariusza publicznego, co związane jest z funkcjonowaniem SP w Bągarcie. Gmina zapoznała się ze sprawą i przeprowadziła kontrolę w dniach 25- 26 kwietnia. Powstał protokół, który został przesłany sztumskiej policji. O sprawie dowiedziało się też Kuratorium Oświaty. Na razie nic więcej nie mogę powiedzieć. Czekamy na rozstrzygnięcia policji, która zajmuje się tą sprawą. W zależności od tego co uzyskamy, będziemy podejmować dalsze kroki.

 

Jak się dowiedzieliśmy dyrektor już złożył w gminie stosowne wyjaśnienia na piśmie. Po czynnościach kontrolnych gminy, obecnie cały ciężar prowadzenia sprawy spoczywa na policji.

 

Komenda Powiatowa Policji w Sztumie nie udziela, jednak żadnych informacji. Rzecznik prasowy mł. asp. Karolina Gastoł – Zawicka, mówi jedynie o czynnościach operacyjnych w sprawie. Możemy się tylko domyślać, że chodzi o szkołę Bągarcie. Oficjalnie nie jest prowadzone postępowanie policji o nieprawidłowości finansowe w tej szkole... Tyle, że jak podaliśmy wyżej 24 kwietnia wpłynęło zawiadomienie z Komendy Powiatowej Policji w Sztumie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez funkcjonariusza publicznego...

 

redakcja_
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
nick
nick 01.06.2017, 15:30
Czas na zmiany buahahaha :)