Wydanie nr 166/2024, Piątek 14.06.2024
imieniny: pokaż (4 imiona)Walerian, Justyn, Eliza, Ninogniew
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Dzierzgoń: Podróż w przeszłość z piosenkami Anny German Koncert z okazji Dnia Matki - 25.05.2017

Dzierzgoń: Podróż w przeszłość z piosenkami Anny German Koncert… fot. W. Mocny
Koncert piosenek Anny German z okazji Dnia Matki i jak się okazało nie tylko, w wykonaniu zespołu Federowicz Stroynowski Duo przyciągnął wielu słuchaczy. Co było do przewidzenia przeważały osoby starsze, dla których było to zanurzenie w lata młodości. Koncert początkowo planowany w Zespole Szkół im. C.K. Norwida ostatecznie miał miejsce w auli Regionalnego Towarzystwa Inwestycyjnego.

Federowicz Stroynowski Duo, to duet tworzony przez wokalistkę Annę Federowicz i pianistę Tomasza Stroynowskiego.

Jak podkreślała Magdalena Grodecka, dyrektor Dzierzgońskiego Ośrodka Kultury, występ utytułowanych artystów na pewno przyniósł niezapomniane wrażenia muzyczne. Zwłaszcza, że młoda utalentowana wokalistka zachwycała skalą głosu i długością zachowywania bardzo wysokich tonów, charakterystycznych dla wykonań Anny German. Publiczność wszystko to doceniła owacjami na stojąco i prośbami o bis.

 

 

 

Anna Federowicz - jest absolwentką śpiewu solowego na Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku (dyplom w 2015 r. na ocenę bardzo dobrą). Obdarzona jest dźwięcznym, pełnym naturalnego piękna głosem, a w swojej twórczości nawiązuje do tradycji polskiej piosenki artystycznej (Hanka Ordonówna, Anna German, Kalina Jędrusik). Jest stypendystką konkursu talentów zorganizowanego przez Tomasza Stroynowskiego. Nagrała piosenki do kilku filmów m.in.finałową do „Jeszcze nie wieczór” Jacka Bławuta, „Filiżanek Yoko Ono” Andrzeja Mańkowskiego z cyklu „Dekalog 89+” oraz „Między kroplami deszczu” Kuby Karysia. Brała udział w koncertach związanych z realizacją filmu „Tournee”, podczas których śpiewała w duecie ze Zbigniewem Wodeckim i Mietkiem Szcześniakiem. Jest laureatką I m-sca III Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Anny German.

 

 

Tomasz Stroynowski - absolwent Akademii Muzycznej W Gdańsku, studiował pod kierunkiem Zbigniewa Śliwińskiego i Andrzeja Artykiewicza. Ukończył studia podyplomowe w AM w Katowicach u Wojciecha Świtały, odbył kursy mistrzowskie pianistyczne i kameralne u Wiktora Mierżanowa we Wrocławiu, u Borysa Garlickiego i Pierre’a Yvesa Artaud w Paryżu. Muzyk wszechstronny, grał m.in. tango argentyńskie w zespole Guardia Nuewa del Tango. Występuje jako solista i kameralista (m.in. w duecie z Piotrem Pławnerem, Agnieszką Tomaszewską, Kordianem Górą, Jackiem Królikiem, a także aktorem Janem Nowickim). Realizuje się również jako pedagog, popularyzuje kulturę muzyczną m.in. na prowincji. Zajmuje się utalentowaną młodzieżą. Komponuje muzykę filmową („Jeszcze nie wieczór” Jacka Bławuta, obrazy z cyklu „Dekalog 89+”, „Rubinowe gody” A. Mańkowskiego, w bieżącym roku współpraca z Ryszardem Bugajskim). Bohater filmów dokumentalnych Andrzeja Mańkowskiego zrealizowanych dla TVP 2- nagrodzonej m.in. Prix Italia „Lekcji muzyki” (2007) i „Tournee”(2010) z udziałem muzycznych gwiazd ( L. Możdżer, A. Tomaszewska, P. Pławner, Z. Wodecki, M. Szcześniak, K. Herdzin, J.Królik, Ł. Adamczyk). Bilety: 30,00 zł do nabycia w sekretariacie DOK Miejsce: Aula Zespołu Szkół im. C.K. Norwida w Dzierzgoniu, ul. Zawadzkiego 15.

 

redakcja_
Przejdź do komentarzy

 

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Koncerty


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.