Wydanie nr 269/2021, Niedziela 26.09.2021
imieniny: pokaż (6 imion)Euzebiusz, Majnard, Cyprian, Kacper, Kasper, Damian
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Umiejętni matematycy i kangurzyści ze Szkoły Podstawowej w Jantarze

Umiejętni matematycy i kangurzyści ze Szkoły Podstawowej w Jantarze fot. SP Jantar
W dniu 10 maja 2017 roku odbył się w Szkole Podstawowej nr 2 w Nowym Dworze Gdańskim Powiatowy Konkurs Matematyczny "Umiejętny Matematyk". Konkurs ma na celu rozwój i pogłębianie zainteresowań i uzdolnień matematycznych uczniów, kształtowanie samodzielnego i twórczego myślenia, stymulowanie pracowitości i wytrwałości, upowszechnianie i uatrakcyjnianie wiedzy matematycznej, promowanie dorobku i osiągnięć uczniów, integrację środowiska uczniowskiego oraz współpracę nauczycieli. Była to już XII edycja tego konkursu, w którym rokrocznie bierze udział placówka.

Szkołę w Jantarze reprezentowali uczniowie wyłonieni poprzez eliminacje szkolne:

Borys Nicgorski- klasa IV,

Tadeusz Szwagrzyk- klasa V,

Natalia Malicka - klasa VI, która zajęła II miejsce i tytuł „Umiejętnego Matematyka”.

Uczniowie naszej szkoły odnieśli również sukcesy w najbardziej popularnym konkursie matematycznym, jakim jest Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny. Według organizatorów, główną umiejętnością badaną przez Kangura jest umiejętność logicznego myślenia, a nie czysta wiedza i znajomość wzorów. Obecnie w corocznym konkursie bierze udział ponad 4 miliony uczniów, w tym ponad 400 tysięcy w Polsce.

W naszej szkole do konkursu przestąpiło 28 uczniów z klas II-VI.

Pięcioro z nich otrzymało wyróżnienie:

Angelika Jarosz kl. II

Karol Konat kl. III

Maciej Malicki kl. IV

Szymon Hudomięt kl. IV

Natalia Malicka kl. VI

Jest to ogromny sukces, gdyż są to najlepsi spośród tysięcy uczestników. Serdecznie gratulujemy uczniom, życząc im dalszych sukcesów i rozwijania talentów. W konkursie nie było przegranych, gdyż niezależnie od zajętych miejsc, uczniowie zyskali ogromną wiedzę.

 

nadesłała: Anna Jarosz

 

Andrzej Gołębiewski
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.