W trakcie zawodów w Człuchowie, które podsumowały dwie rundy Ligi Pływackiej naszego województwa, malborska mistrzyni nie pozostawiła cienia wątpliwości kto jest najlepszy. W pierwszym starcie na 50m stylem grzbietowym o 4s poprawiła swój rekord życiowy i z czasem 37,62s pewnie sięgnęła po zwycięstwo. Warto dodać, że osiągnięty czas jest tylko o 1,6s słabszy od rekordu okręgu zawodniczki z Lęborka, późniejszej wielokrotnej mistrzyni Polski w tym stylu. W drugim występie, na 100m stylem zmiennym, Paula miała za zadanie jak najbardziej zbliżyć się do rekordu okręgu tej samej zawodniczki z Lęborka.
Paulina wyrównała co do setnej sześcioletni rekord Julii Cyman wynoszący 1:20,62s! To jedyna sytuacja w naszym województwie, gdy dwie zawodniczki są posiadaczkami tego samego wyniku w rekordach okręgu. Do końca roku pozostało jednak sporo czasu, a poziom sportowy Pauliny wciąż wzrasta.
Dwukrotne, zdecydowane zwycięstwa dały Paulinie tytuł mistrzowski, okazały puchar i wiele gratulacji. To wspaniały sukces nie tylko samej zawodniczki i jej rodziców i trenerek, ale również całego klubu, a także miasta Malborka. Już w maju Paula reprezentować będzie klub i miasto na Mistrzostwach Polski, na których z pewnością pokaże się z jak najlepszej strony.
Kolejną zawodniczką na podium Ligi jest niezawodna Alicja Krauze. Ta najlepsza malborska czternastolatka utrzymała trzecią lokatę po dwóch rundach Ligi i z kolejnym rekordem życiowym na 100m stylem zmiennym (1:12,97s) oraz pierwszym miejscu wywalczonym w wyścigu na 100m stylem dowolnym, zajęła trzeci stopień podium. Warto dodać, że dwie zawodniczki przed Alą oraz jedna za nią w klasyfikacji generalnej są aktualnymi medalistkami Zimowych Mistrzostw Polski 14 latek. To bardzo dobry prognostyk przed lipcowymi Letnimi Mistrzostwami Polski.
Wielkie barwa należą się wszystkim zawodnikom MAL WOPR startującym w Lidze POZP. Trzydniowy maraton startów najlepszych zawodników województwa pomorskiego obfitował w bardzo dobre występy malborskich pływaków. Zanotowali wiele doskonałych rezultatów, a w podsumowaniu Ligi uplasowali się na bardzo dobrych lokatach zarówno indywidualnych jak i drużynowych.
Trzydniowe zmagania rozpoczęli w piątek młodzicy z roczników 2002-2003 startując w Lęborku. Barwy klubu w ostatniej rundzie reprezentowała siódemka najlepszych zawodników. Najlepiej spośród nich spisała się Oliwia Fryger, która z nowym doskonałym rekordem życiowym na 100m stylem dowolnym (1:14,30s) zajęła dobre 14 miejsce w klasyfikacji generalnej na 50 sklasyfikowanych pływaczek.
W sobotę na słupkach startowych pływalni w Człuchowie stanęli najmłodsi, zawodnicy z roczników 2004-2005. Cała 15 osobowa grupa pływaków w kategorii dzieci to bez wątpienia nadzieja malborskiego pływania. Obok absolutnej mistrzyni Cierpiałowskiej, która zajęła 1 lokatę w klasyfikacji generalnej na 66 sklasyfikowanych pływaczek, fantastycznie spisała się pozostała część sztafety 4x50m stylem dowolnym. Ekipa w składzie: Paulina Cierpiałowska, Nadia Walentynowicz, Liliana Szpaczyńska oraz Magda Mroczek pokonując 200 sztafetowych metrów w czasie 2:30,53s, wywalczyła bezapelacyjnie pierwsze miejsce, pokonując kolejną sztafetę aż o 11s.
Z trzema rekordami życiowymi 7-ma w klasyfikacji generalnej była Nadia Walentynowicz, 10-ta Maja Szpalerska, 12-sta Magda Mroczek, a 14-ta Liliana Szpaczyńska. Wśród 10-letnich chłopców doskonale spisał się Jakub Grapentyn, który z życiówkami na 50 grzbietem i 100m stylem zmiennym zajął 5 lokatę na 70 sklasyfikowanych pływaków. W kategorii o rok starszej na uwagę zasługuje fenomenalny występ Alicji Lewandowskiej, która urywając aż 8s z dotychczasowej „życiówki” na 100m stylem dowolnym (1:18,80s) zajęła doskonałą 10 lokatę w klasyfikacji generalnej na 72 sklasyfikowane zawodniczki. Osiemnasta była Weronika Marchlewska, która w Człuchowie poprawiła dwa rekordy życiowe.
Wśród chłopców w tej kategorii wiekowej, najwyżej sklasyfikowany został Jan Grochecki, który z dwiema życiówkami był 8 na 84 pływaków. Potencjał tego zawodnika jest ogromny, trenerzy wciąż czekaja, żeby szedł on w parze z pracowitością, która w pływaniu jest absolutnie niezbędna. Cztery oczka za Jaśkiem, sklasyfikowany został natomiast bardzo pracowity Maciej Kowalski, który wciąż godzi ciężki trening pływacki z piłką nożną. Cała ekipa 10 i 11-latków MAL WOPR zasłużyła na ogromne brawa. Dzięki ich fantastycznym występom malborski klub w tej kategorii wiekowej, został sklasyfikowany na 4 miejscu na 16 klubów województwa. To olbrzymi sukces najmłodszych zawodników MAL WOPR, który z pewnością zmotywuje ich do dalszej wytrwałej pracy.
Dobrze spisali się także najstarsi juniorzy z rocznika 2001 i starsi startujący w niedzielę na pływalni w Kartuzach. W tej kategorii MAL WOPR reprezentowała dwunastka pływaków. Obok Alicji Krauze bardzo dobrze spisała się najstarsza, siedemnastoletnia Weronika Muzolf, która w gronie 17 pływaczek została sklasyfikowana na pechowej, czwartej pozycji. Zarówno ona jak i o dwa lata młodsza Julia Sobczyńska zwyciężyły w konkurencji 200m stylem motylkowym. Julia pobiła przy okazji swój rekord życiowy, a w klasyfikacji piętnastolatek zajęła 10 lokatę na 27 zawodniczek.
Wśród mężczyzn dobrze spisali się ci, którzy nie stronią od zmęczenia i mocnych akcentów w pracy treningowej. Drugi na 100m stylem zmiennym Dawid Dymek, poprawił też swój rekord życiowy, a zarazem rekord klubu, na 100m stylem dowolnym (57,84s) i zajął 13 lokatę na 42 pływaków. Dwunasty w kategorii o rok młodszej był przygotowujący się do Mistrzostw Polski w Pięcioboju Nowoczesnym Dominik Jendruszewski. W trakcie zawodów w Kartuzach, Dominik poprawił swoją życiówkę na 100m stylem dowolnym (59,62s). Na tym samym dystansie nowy rekord życiowy zanotował też Paweł Włodarczyk, (1:02,57s), a na tym samym dystansie ale stylem grzbietowym nową życiówkę i druga lokatę wywalczył Damian Górski (1:09,22s). Najstarsi pływacy MAL WOPR zajęli 7 lokatę MAL WOPR na 17 sklasyfikowanych klubów w Lidze Województwa Pomorskiego Juniorów.
Pływacy MAL WOPR nie ustają w reprezentowaniu klubu i miasta. Tuż po długim weekendzie majowym 27 osobowa ekipa MAL WOPR będzie walczyć o nowe rekordy życiowe i tytuły na zawodach pn. „Bałtyckie Nadzieje Olimpijskie”, które odbędą się na pływalni w Gdańsku.
Informacje i zdjęcia: MAL WOPR