Wydanie nr 121/2026, Piątek 1.05.2026
imieniny: pokaż (11 imion)Jeremiasz, Berta, Briok, Jeremi, Józef, Aniela, Floryna, Lubomir, Jakub, Tamara, Maja
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Lek. Marcin Nowiński nowym prezesem Okręgowej Izby Lekarskiej w Gdańsku.

Lek. Marcin Nowiński nowym prezesem Okręgowej Izby Lekarskiej w Gdańsku. fot. OIL Gdańsk
Lek. Marcin Nowiński, koordynator Oddziału Chorób Wewnętrznych szpitala im. dr Jadwigi Obodzińskiej-Król w Malborku, został wybrany na prezesa X kadencji Okręgowej Izby Lekarskiej w Gdańsku na lata 2026–2030. To ważne wyróżnienie dla doświadczonego diabetologa i specjalisty chorób wewnętrznych.

Lek. Marcin Nowiński, związany zawodowo z Oddziałem Chorób Wewnętrznych szpitala im. dr Jadwigi Obodzińskiej-Król w Malborku, został wybrany na prezesa X kadencji Okręgowej Izby Lekarskiej w Gdańsku, obejmując stanowisko na lata 2026–2030.

Nowy szef samorządu lekarskiego w regionie jest absolwentem Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Specjalizuje się w diabetologii i chorobach wewnętrznych, zajmując się leczeniem cukrzycy u dorosłych pacjentów. Jego wiedza i doświadczenie kliniczne są szeroko doceniane w środowisku medycznym.

Lek. Nowiński angażuje się również w działalność społeczną – jest członkiem Rady Fundacji Hospicjum Malborskie, wspierając inicjatywy na rzecz pacjentów wymagających opieki paliatywnej.

Serdecznie gratulujemy lek. Marcinowi Nowińskiemu objęcia prestiżowej funkcji i życzymy owocnej kadencji na czele Okręgowej Izby Lekarskiej w Gdańsku.

 

Zdjęcia: OIL Gdańsk 

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.