Wydanie nr 108/2026, Sobota 18.04.2026
imieniny: pokaż (8 imion)Gościsław, Bogusław, Apoloniusz, Flawiusz, Bogusława, Alicja, Gosława, Barbara
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Poszukiwany 33-latek zatrzymany w Stegnie pod wpływem alkoholu i narkotyków.

  • Wydanie nr 108/2026
  • 18 listopada 2025, 11:03
  • KPP Nowy Dwór Gdański
  • Na sygnale
Poszukiwany 33-latek zatrzymany w Stegnie pod wpływem alkoholu i narkotyków. fot. KPP Nowy Dwór Gdański
Policjanci zatrzymali 33-letniego mieszkańca Bydgoszczy, który był poszukiwany do odbycia kary 3. lat więzienia. Mężczyzna znajdował się pod wpływem alkoholu i środków odurzających, nie posiadał uprawnień do kierowania, a dodatkowo miał przy sobie narkotyki.

Policjanci ruchu drogowego 12 listopada otrzymali zgłoszenie od zaniepokojonej kobiety, która na parkingu jednego ze sklepów w Stegnie próbowała uniemożliwić kierującemu pojazdem marki Volkswagen dalszą jazdę.

- „Według zgłaszającej, mężczyzna miał znajdować się w stanie nietrzeźwości. Kierowca oddalił się z miejsca pieszo, lecz po kilkunastu minutach wrócił do swojego auta, gdzie zasnął. W tym czasie kobieta wezwała patrol Policji” – wyjaśnia mł. asp. Karolina Figiel, Oficer Prasowy Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Gdańskim. – „Funkcjonariusze zastali mężczyznę, który opuścił już pojazd. Zgłaszająca przekazała policjantom nagranie przedstawiające moment, w którym 33-latek podjeżdża pod sklep Volkswagenem”.

W trakcie podjętych czynności policjanci ustalili, że zatrzymany to 33-letni mieszkaniec Bydgoszczy. Badanie stanu trzeźwości wykazało u niego blisko jeden promil alkoholu w organizmie.

Dodatkowa weryfikacja w systemach informatycznych wykazała, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami, a ponadto jest poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Bydgoszczy celem doprowadzenia do Aresztu Śledczego do odbycia 3. lat kary pozbawienia wolności.

- „Podczas przeszukania policjanci znaleźli przy nim klefedron, a badanie wykazało, że 33-latek znajdował się również pod działaniem środków odurzających. Mężczyzna był już wcześniej karany m.in. za posiadanie narkotyków, kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, wymuszenia rozbójnicze, kradzieże oraz znieważenie funkcjonariusza publicznego” – dodaje mł. asp. Karolina Figiel.

Po doprowadzeniu do jednostki Policji mężczyzna usłyszał kolejne zarzuty, a następnie został przewieziony do Zakładu Karnego, gdzie odbędzie zasądzoną karę pozbawienia wolności.

KPP Nowy Dwór Gdański
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.