Wydanie nr 205/2021, Sobota 24.07.2021
imieniny: pokaż (7 imion)Olga, Antoni, Kinga, Wojciecha, Kunegunda, Krystyna, Zyglinda
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

MALBORK. DEBATA WYBORCZA W KARWANIE: ANDRZEJ RYCHŁOWSKI VS MAREK CHARZEWSKI. PEŁNE NAGRANIE WIDEO – 24.11.2014

W centrum konferencyjnym "Karwan" w Malborku odbyła się debata wyborcza zorganizowana przez Malborski oddział Dziennika Bałtyckiego. Kandydaci na stanowisko burmistrza rozmawiali o przyszłości Miasta oraz o pomysłach na jego rozwój. W debacie wzięło udział wielu mieszkańców Malborka, którzy zadawali pytania na różne tematy.

zobacz: CO WPŁYNĘŁO NA ZACHOWANIE MARKA CHARZEWSKIEGO. ZNANE SĄ JUŻ WYNIKI BADAŃ. KOMENTARZE SZTABÓW I SZPITALA – 26.11.2014

Aktualizacja, 27 listopada, godz. 08:10

Oświadczenie Marka Charzewskiego – 27.11.2014


Informuję Państwa, Mieszkańców Malborka, że w dniu dzisiejszym(27.11- przyp. red) wyszedłem ze szpitala i wracam do zdrowia.Dziękuję wszystkim życzliwym ludziom za wyrazy sympatii i poparcia.Potwierdzam, że dalej uczestniczę w II turze wyborów na Burmistrza Malborka. Deklaruję, że gdy wygram wybory zrezygnuję z pełnienia funkcji politycznych, po to, aby nic było dla mnie ważniejsze od dobra nas wszystkich – Mieszkańców Miasta. Dla mnie siłą są Malborczycy, bez względu na sympatie polityczne, czy religijne przekonania. Nasze miasto stać na otwartość. Kompetentne i wykształcone kadry.
Nie możemy tylko polegać na „wybrańcach” z PO z jej przewodniczącym Andrzejem Rychłowskim. Jesteśmy różnorodni, ciekawi nowych pomysłów. Gwarantuję Państwu, że nie będę podpierał się politycznymi „tuzami”. Wierzę w mądrość nas wszystkich.
Wybierzmy lepszy Malbork.

Marek Charzewski

 

Aktualizacja, 26 listopada, godz. 12.54
 Fakty i Mity dotyczące debaty wyborczej, oraz zachowania kandydata SLD Marka Charzewskiego w dniu 24 listopada 2014

Dedykacja „ Każde kłamstwo ma krótkie nogi”

Mit 1 – spreparowany przez SLD i powtórzony w oświadczeniu KWW SLD Lewica razem: bezpośrednio po debacie, kandydat SLD został przewieziony do szpitala

Fakty – kandydat SLD w towarzystwie swojego przyjaciela doktora Dariusza Kostrzewy został podwieziony pod szpital. Z izby przyjęć wyszła do samochodu pani Aneta Kostrzewa prywatnie żona Dariusza Kostrzewy.

Po krótkiej naradzie Marek Charzewski odjeżdża samochodem do domu nie poddając się badaniom.

Fakt kolejny – około godziny 5:45, wiele godzin po debacie, następnego dnia Marek Charzewski przywieziony zostaje do szpitala i przyjęty przez Panią Anetę Kostrzewa.

Tak mówią fakty, tak mówią świadkowie

Mit 2 – SLD złożyło zawiadomienie do prokuratury w sprawie podejrzenia o możliwości popełnienia przestępstwa

Fakty – nieprawda, takie zawiadomienie nie zostało złożone i nie mogło zostać złożone w obawie przed ujawnieniem prawdy o stanie kandydata SLD

Mit3 3 – nie było alkoholu we krwi

Fakty – nie znamy wyników badań, są objęte tajemnicą lekarską, ale przypominamy, że badanie na zawartość alkoholu we krwi zostało wykonane wiele godzin od debaty.

Wszyscy widzieli zachowanie Pana Marka Charzewskiego na debacie!

KWW Porozumienie Obywatelskie

AKTUALIZACJA GODZ. 10:37 26.11.2014

Co było przyczyną zachowania Marka Charzewskiego podczas poniedziałkowej debaty? To jedno z najczęściej zadawanych pytań ostatnich kilkudziesięciu godzin. Przed momentem otrzymaliśmy najnowsze oświadczenie sztabu SLD. Czy dziś dowiemy się co wpłynęło na zachowanie kandydata lewicy?
Od rana próbujemy się skontaktować z przedstawicielami sztabu SLD, jednak do tej pory nie jest to możliwe. Oto treść oświadczenia, które otrzymaliśmy o godzinie 9.55

Oświadczenie
Docierają do mnie liczne zapytania o moje zdrowie. Dziekuję wszystkim za troskę. Informuję, że obecnie przebywam w szpitalu. Jestem otoczony doskonałą opieką medyczną. W dalszym ciągu trwają badania lekarskie szukające przyczyny mojej niedyspozycji w czasie debaty burmistrzowskiej. Wstępne badania wykluczyły obecnosc alkoholu.  Raz jeszcze serdecznie dziękuję za życzliwość.  Kontynuuję walkę o fotel burmistrza Malborka.

Bądźcie Państwo ze mną. 
Marek Charzewski
 

 

Zapraszamy na wideo relację z pierwszej Telewizyjnej Debaty z udziałem Marka Charzewskiego i Andrzeja Rychłowskiego.

Marek Charzewski VS Andrzej Rychłowski. Pierwsza Debata Telewizyjna w Malborku ZA NAMI! - 22.11.2014


AKTUALIZACJA godz. 08:05 - 26.11.2014

Szanowni Państwo,
W związku z haniebnymi insynuacjami, pomówieniami i niewybrednymi atakami pod adresem naszego Komitetu Wyborczego, sugerującymi jakikolwiek związek z zachowaniem pana Charzewskiego podczas debaty wystosowaliśmy do komitetu SLD list, który zamieszczam poniżej.
Jednocześnie informuję, że podjęliśmy kroki prawne w postaci procesu w trybie wyborczym i powiadomieniu prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa poprzez insynuacje jakoby ktokolwiek z komitetu miał związek z nagannym zachowaniem na debacie kandydata SLD. 
Jakiekolwiek dalsze próby oczerniania nas spotkają się z podobną reakcją.
Jerzy Skonieczny
 
DO: Koalicyjny Komitet Wyborczy SLD LEWICA RAZEM
 
Zwracamy się do KKW SLD Lewica Razem o natychmiastowe odniesienie się do informacji krążących w obiegu publicznym.
 
Czy prawdą jest, iż pan Marek Charzewski, wbrew temu, co sugeruje oświadczenie Państwa Komitetu, bezpośrednio po debacie nie został poddany badaniu na obecność 
alkoholu lub innych środków odurzających w organizmie?
Czy to prawda, że został zbadany dopiero dnia następnego?
 
Sprecyzowanie tych kwestii jest istotne dla ustalenia przebiegu wydarzeń oraz wyjaśnienia zachowania pana Charzewskiego mogącego wskazywać na upojenie alkoholowe podczas debaty 24 listopada br. Pojawiające się w oświadczeniu Państwa Komitetu insynuacje szkodzą demokracji i społeczności lokalnej. Mieszkańcy Malborka oczekują faktów i prawdy na ten temat.
 
Komitet Wyborczy Wyborców POROZUMIENIE OBYWATELSKIE
------------------------------------------------------------------------------------------------
 

Aktualizacja godz. 11:15 - 25.11.2014

OŚWIADCZENIE BURMISTRZA MIASTA MALBORKA - 25.11.2014

Szanowni Państwo,
Wobec zaistniałej podczas wczorajszej debaty sytuacji, w poczuciu odpowiedzialności za sprawy naszego miasta, chcę wyrazić swoje najgłębsze zaniepokojenie wobec pojawiających się w oświadczeniu sztabu SLD sugestii, jakoby zachowanie Marka Charzewskiego było spowodowane działaniem osób trzecich.
Jako Burmistrz Miasta Malborka, w imieniu całej wspólnoty samorządowej, oczekuję jak najszybszego wyjaśnienia tej sprawy i publicznego wytłumaczenia przez samego kandydata.

Andrzej Rychłowski  
Burmistrz Miasta Malborka 

 

Aktualizacja godz. 22:31 - 24.11.2014

Oświadczenie Komitetu Wyborczego Lewica Razem w sprawie debaty przed II turą wyborów na stanowisko burmistrza Malborka w dniu 24 listopada 2014 r.

Zwracamy się z prośbą o powstrzymanie się od komentarzy dotyczących przebiegu debaty pomiędzy panami Markiem Charzewskim i Andrzejem Rychłowskim. Z pewnością uwagę uczestników i obserwatorów debaty zwróciło zachowanie Marka Charzewskiego, które począwszy od pięćdziesiątej minuty spotkania zdradzało niepokojące objawy przypominające odurzenie środkami psychoaktywnymi. Stan Marka Charzewskiego pod koniec debaty znacząco utrudniał mu formułowanie wypowiedzi i utrzymanie koncentracji uwagi. Zwracamy uwagę, że jest to kolejna debata Marka Charzewskiego i w każdej poprzedniej dał się poznać jako osoba doskonale przygotowana, elokwentna, precyzyjnie formułująca myśli. Ponieważ zarówno zdaniem Komitetu Wyborczego jak i wielu obserwatorów debaty, zachodzi podejrzenie, że Marek Charzewski został poddany działaniu nieznanej substancji odurzającej, bezpośrednio po debacie nasz kandydat został przewieziony do malborskiego szpitala gdzie został poddany badaniom lekarskim.

Komitet Wyborczy złożył także w malborskiej prokuraturze zawiadomienie o podejrzeniu popełnieniu przestępstwa. Zwróciliśmy się również do TV Malbork o zabezpieczenie całości materiału bez dokonywania jakichkolwiek ingerencji edytorskich. Po uzyskaniu informacji o stanie zdrowia i wynikach postepowania wyjaśniającego przekażemy Państwu dalsze informacje.

Zwracamy się z prośbą o uszanowanie naszej prośby i zachowanie powściągliwości w formułowaniu wypowiedzi. W szczególności prosimy o zachowanie dystansu Wyborców Andrzeja Rychłowskiego i powstrzymanie się od internetowych komentarzy w tej dramatycznej dla nas wszystkich sytuacji.

 

Robert Kaczmarkiewicz
Przejdź do komentarzy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (140)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Stary Krzyrzak
Stary Krzyrzak 28.11.2014, 18:29
Wiem ze ogulnie PO I SLD to jedna sitwa ! W pierwszej turze --,,NIE CHCIALEM''--teraz w II --,,MUSZE '' A na kogo zaglosuje -- dopilnujcie by nie bylo kolejnego falszerstwa i sie dowiecie- bo ja juz jestem za stary.
Magdalena
Magdalena 28.11.2014, 12:15
Zachowanie publiczności i prowadzącego jest żenujące...
Wór Bimbru
Wór Bimbru 28.11.2014, 11:16
Szanowny widzu.
Jestem poruszony Twoją głupotą.
Tutaj chodzi o to, że jeśli Pan Charzewski wygra wybory, wtedy zrezygnuje z pełnienia funkcji przewodniczącego SLD, w przeciwieństwie do naszego obecnego burmistrza.
Ma zamiar zrobić tak, żeby nikt nie mógł zarzucić mu stronniczości, uważam że jest to honorowe zagranie, niestety Pan Obecny burmistrz nie wie co to honor oraz uczciwa rywalizacja. Za to doskonale wie co to kłamstwa, pomówienia itp.
Pan burmistrz powiedział, że często spotykał się z mieszkańcami, Pan burmistrz ma chyba na myśli spotkania z Panią Magdaleną M. na TBSach, jeśli tak to w imieniu mieszkańców TBSów - potwierdzam, Andrzej Rychłowski bardzo często pojawiał się tam, jeśli można to podpiąć pod spotkania z mieszkańcami to Andrzej Rychłowski ma idealną frekwencję. Panie Andrzeju, ostatnio w obiegu jest kilka ciekawych zdjęć, jak Pańskie dzieci kałuży i psy (popierający I like Andrzejki) wchodzą do Urzędu Miasta, biorą te piękne kartki oraz białe balony, a później robią sobie zdjęcia. Panie burmistrzu, jeszcze dziś prześlę te zdjęcia osobie, która jest odpowiednio nastawiona co do Pańskiej osoby i myślę, że facebook szybko zobaczy Pańską "inną" kampanię.
widz
widz 28.11.2014, 08:29
Charzewski odcina się od SLD ? czy to oznaczy ze on zna już prawdę ?
arek
arek 27.11.2014, 21:33
Jestem zbulwersowany ta debata kandydat SLD w inny świecie a pan moderator to się nadaje do zbierania jabłek po pierwsze zero dystansu do kandydatów, po drugie adwokat pana ch, po trzecie stronniczy komentarze w kierunku pana a.r, po czwarte brak dyscypliny czasowej, po piąte brak zorganizowania debaty. Gdyby pan redaktor pracował u mnie już by dzisiaj nie pracował. Proszę lewicowe towarzystwo pomocy i pomówień o zajęcie stanowiska w tej sprawie