Wydanie nr 361/2024, Czwartek 26.12.2024
imieniny: pokaż (3 imiona)Wrociwoj, Szczepan, Dionizy
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Powiat nowodworski. Policjanci podsumowali działania Prędkość – kontroli poddano 59. kierowców.

  • Wydanie nr 361/2024
  • 3 lipca 2024, 09:41
  • KPP Nowy Dwór Gdański
  • Na sygnale
  • 1 komentarz
Powiat nowodworski. Policjanci podsumowali działania Prędkość –… fot. KPP Nowy Dwór Gdański
W poniedziałek na terenie całego kraju policjanci ruchu drogowego przeprowadzili działania pn. „Prędkość”. Funkcjonariusze kontrolowali prędkości zarówno statycznie, jak i dynamicznie. W powiecie nowodworskim policjanci łącznie skontrolowali 59. kierowców.

W poniedziałek, 1 lipca na terenie całego kraju odbywała się akcja pn. „Prędkość”. Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Gdańskim cały dzień sprawdzali, czy kierujący na terenie powiatu nowodworskiego stosują się do obowiązujących przepisów.

- „Łącznie policjanci skontrolowali 59. pojazdów, ujawnili 51. wykroczeń. W 37. przypadkach przyczyną kontroli było przekroczenie dozwolonej prędkości” - informuje mł. asp. Karolina Figiel, Oficer Prasowy KPP w Nowym Dworze Gdańskim. - „Podczas kontroli drogowej pojazdu Skoda w miejscowości Cyganek okazało się również, że 33-letni mieszkaniec powiatu nowodworskiego ma orzeczony zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Za popełnione przestępstwo grozi mu 5 lat pozbawienia wolności”.

W miejscowości Chorążówka gm. Stegna policjanci zatrzymali do kontroli osobowego Seata. Sposób, w jakim poruszał się pojazd, jednoznacznie wskazywał, że kierowca może być pijany.

- „Badanie stanu trzeźwości wykazało, że 39-letni mieszkaniec powiatu nowodworskiego ma blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze zatrzymali mu prawo jazdy. 39-latkowi grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i sądowy zakaz prowadzenia pojazdów” - dodaje policjantka.

Nowodworscy policjanci pracowali również na miejscu wypadku drogowego, do którego doszło w Nowym Dworze Gdańskim przy ulicy Warszawskiej, gdzie 76-letni kierujący osobowym Citroenem nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu 51-letniej kierującej osobowym Oplem.

- „W wyniku zderzenia się pojazdów, kobieta z urazem kręgosłupa trafiła do szpitala. Na miejscu wypadku drogowego pracowali policjanci ruchu drogowego, grupa dochodzeniowo-śledcza i technik kryminalistyki. Funkcjonariusze ustalali i przesłuchiwali świadków, zabezpieczali ślady i wykonywali dokumentację fotograficzną, aby ustalić dokładny przebieg i okoliczności zdarzenia” - podsumowuje mł. asp. Karolina Figiel.

Prędkość jest jednym z kluczowych czynników wpływających na ryzyko zaistnienia wypadków drogowych, a także skalę ich skutków. Zagraża nie tylko kierującym i ich pasażerom, ale również pieszym. W przypadku potrąceń pieszych już niewielkie przekroczenie dopuszczalnej prędkości znacznie zmniejsza szanse przeżycia człowieka. Nawet najbardziej bezpieczny samochód nie daje gwarancji na przeżycie kierowcy i pasażerom przy rozwijaniu dużych prędkości.

Policjanci apelują do kierujących samochodami, aby przestrzegali dozwolonych limitów prędkości, a także zwalniali w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają szczególnej ostrożności.

Pamiętajmy! Bezpieczna prędkość to taka prędkość, która jest dostosowana do natężenia ruchu, stanu nawierzchni jezdni, obowiązujących limitów, warunków atmosferycznych oraz własnych umiejętności.

KPP Nowy Dwór Gdański
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
sun
sun 03.07.2024, 12:24
Policjanci apelują do kierowców i wystawiają mandaty. Jako kierowca mam pytanie dlaczego nie apelują do zarządców dróg o zmianę absurdalnych limitów prędkości, czy naprawy dróg, które w dużej mierze przyczyniają się do wypadków. Brak wykoszonych poboczy, ograniczona widoczność, wybiegające zwierzęta, czy wyjeżdżające pojazdy stanowią dużo większe zagrożenie, niż jazda z prędkością +10 do obowiązującej, szczególnie jeśli ograniczenie to pozostałość po jakimś remoncie. Mnóstwo przejść dla pieszych i dokładanie kolejnych również nie sprzyja bezpieczeństwu. Piesi źle interpretują, albo zupełnie nie znają przepisów i już zbliżając się do przejścia uważają, że mają pierwszeństwo.