Wydanie nr 202/2024, Sobota 20.07.2024
imieniny: pokaż (9 imion)Paweł, Eliasz, Sewera, Hieronim, Małgorzata, Leon, Heliasz, Czesław, Leona
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Gmina Sztutowo ograniczy sezonowe koszenie traw.

Gmina Sztutowo ograniczy sezonowe koszenie traw. fot. zdjęcie poglądowe
Urząd Gmina Sztutowo informuje, że w tym roku ograniczy koszenie trawy ze względu na troskę o środowisko naturalne. Zachęca również mieszkańców do odbioru nasion i samodzielnego siania łąk kwietnych.

Komunikat Urzędu Gminy Sztutowo:

- „W trosce o środowisko naturalne, w tym roku ograniczamy obszary dotychczas objęte koszeniem. Wykaszanie będziemy przeprowadzać głównie na fragmentach trawników, leżących w pasie drogowym - co wynika z konieczności zapewnienia dobrej widoczności; w miejscach z zaaranżowaną zielenią; na placach zabaw, boiskach, itp. Częstotliwość koszenia w miejscach, gdzie jest to niezbędne, zależeć będzie od warunków pogodowych i szybkości wzrostu trawy. Nasze działania w tym zakresie, mają na celu utrzymanie bujniejszej roślinności, która chroni ziemię przed wysuszeniem i pomaga zatrzymać wodę w glebie, zapewniając właściwy ekosystem. Wysoka trawa ułatwi również życie owadom, zwłaszcza zapylaczom, które obecnie są narażone na utratę siedlisk i bazy pokarmowej.

Dodatkowo, aby urozmaicić krajobraz i zmniejszyć negatywne skutki sezonowego deficytu wody w glebie, zapraszamy Państwa do zasiania łąk kwietnych. Darmowe pakiety nasion będzie można odebrać od 24 czerwca w Urzędzie Gminy w Sztutowie (pokój nr 15). Liczba pakietów będzie ograniczona. Wspólnie zadbajmy o przyszłość”.

 

 

Informacja Gminy Sztutowo

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.