Wydanie nr 172/2024, Czwartek 20.06.2024
imieniny: pokaż (8 imion)Bożena, Bogna, Rafał, Edburga, Gemma, Florentyna, Franciszek, Hektor
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Sztum. Uczennica SP1 nagrodzona w policyjnym konkursie plastycznym o bezpieczeństwie.

Sztum. Uczennica SP1 nagrodzona w policyjnym konkursie plastycznym o bezpieczeństwie. fot. KPP Sztum
W czwartek w Gdyni odbyła się gala finałowa konkursu plastycznego zorganizowanego dla uczniów klas I-III szkół podstawowych przez pomorską policję pt. „Uczę się bezpieczeństwa na drogach Pomorza”. Wśród nagrodzonych znalazła się reprezentantka powiatu sztumskiego Michalina Gręda.

W czwartek, 23 maja w audytorium Biblioteki Głównej Akademii Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdyni odbyła się gala finałowa konkursu plastycznego, w ramach projektu edukacyjnego „Uczę się bezpieczeństwa na drogach Pomorza”, realizowanego przy wsparciu finansowym Fundacji ORLEN dla Pomorza. Na gali obecni byli wszyscy partnerzy projektu. Nagrody wręczali: insp. Bogusław Ziemba p. o. Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku, w imieniu wojewody pomorskiej Beaty Rutkiewicz - Krystian Kłos, Sekretarz Pomorskiej Rady BRD Roman Nowak, Rafał Skrzypiński z Pomorskiego Kuratorium Oświaty oraz Anna Oczoś i Gabriela Kowalewska reprezentujące Fundację ORLEN dla Pomorza.

- „Projekt skierowany był do uczniów klas I-III szkół podstawowych województwa pomorskiego, a pośrednio do ich dorosłych opiekunów. Jego celem jest zwiększenie poziomu bezpieczeństwa najmłodszych uczestników ruchu drogowego poprzez propagowanie bezpiecznych zachowań na drodze, w tym zgodnych z zasadą „widzieć i być widzianym” poprzez promowanie używania odblasków przez cały rok” - wyjaśnia asp. szt. Karolina Kosmowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Sztumie.

Dla finalistów przygotowano nagrody specjalne, m.in. tablety za zajęcie I miejsca w każdej kategorii, kaski rowerowe, hulajnogi oraz akcesoria rowerowe, gry planszowe. Wszystkie dzieci otrzymały nagrody rzeczowe w ramach podziękowania za udział w konkursie. Drobne upominki otrzymali również opiekunowie dzieci oraz policjanci nadzorujący projekt w swoich jednostkach.

Ogółem w konkursie udział wzięło 668. prac z 91. szkół podstawowych. Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowały się 103. prace z 56. placówek oświatowych. Powiat sztumski reprezentowała uczennica III klasy Szkoły Podstawowej nr 1 w Sztumie Michalina Gręda. Towarzyszyli jej przedstawiciele sztumskiej komendy.

 

Zdjęcia: KPP Sztum

KPP Sztum
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.