Wydanie nr 108/2024, Środa 17.04.2024
imieniny: pokaż (10 imion)Klara, Józef, Robert, Radociech, Anicet, Stefan, Izydora, Aniceta, Jakub, Innocenty
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

DK22. Remont odcinka Czarlin – Knybawa. Zobacz postęp prac styczeń 2024.

DK22. Remont odcinka Czarlin – Knybawa. Zobacz postęp prac styczeń… fot. TvRegionalna24.pl
Okiem naszych kamer od samego początku podglądamy prace remontowe odcinka drogi krajowej 22 Czarlin – Knybawa. Długo wyczekiwana inwestycja na mapie Polski pierwotnie miała być zakończona pod koniec 2019 r. Nie ma co się dziwić, że temat ten wzbudza naprawdę różne emocje. Na szczęście w 2023 r. prace wznowiono i można spodziewać się rychłego zakończenia tej inwestycji.

Jadąc remontowanym odcinkiem DK22 Czarlin – Knybawa można zauważyć wiele zmian. Widać postawione sygnalizacje świetlne, pracowników i sprzęt budowlany, a także podstawy do ekranów akustycznych. W wielu miejscach pojawił się nowy asfalt.

Droga między węzłem Czarlin a mostem przez Wisłę w Knybawie zostanie rozbudowana do klasy GP (główna ruchu przyśpieszonego). Oprócz wykonania nawierzchni, dokończona zostanie budowa m.in. alejek pieszo-rowerowych, systemu odwodnienia i oświetlenia.

– „Prace budowlane obejmą także przebudowę obiektów mostowych, w tym wiaduktu nad linią kolejową. W ramach zadania zostaną wybudowane dwie zatoki przeznaczone do kontrolowania pojazdów przez uprawnione służby po jednej dla każdego kierunku ruchu” – informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Kontrakt, który opiewa na 50,5 mln zł, ma być zakończony w październiku tego roku.

- „Inwestycja ma się przyczynić do zwiększenia przepustowości oraz zwiększenia bezpieczeństwa. Rozbudowa pozytywnie wpłynie też na środowisko, bo zadanie obejmuje budowę przejść dla zwierząt wraz z ogrodzeniami naprowadzającymi oraz budowę ekranów akustycznych” – wyjaśnia GDDKiA.

A wy, co sądzicie o prowadzonych tam pracach?

Czekamy na komentarze.


 

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

 

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
elo
elo 28.01.2024, 15:34
O proszę, remont drogi można komentować. Ale jak było spotkanie jakiegoś urzędasa z uczniami na temat antysemityzmu, bo ktoś zgasił świeczki to komentarze zablokowane. Bo to jest niedobra o tym mówicz? O rzymianach to tylko dobrze albo wcale?
Jarek z Żoliborza.
Jarek z Żoliborza. 27.01.2024, 10:44
Czy remont tego kilkukilometrowego odcinka drogi nr 22 nie jest rekordem indolencji PISiego rządu ? Ponad 5 lat opóźnienia to skandal
Ori
Ori 26.01.2024, 19:05
Kpina.Tyle czasu się grzebać z paroma kilometrami.Kto zapłaci kierowcom za zużyte szybciej zawieszenia?