Wydanie nr 57/2024, Poniedziałek 26.02.2024
imieniny: pokaż (5 imion)Aleksander, Dionizy, Mirosław, Klaudian, Gerlinda
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Powraca wymiana partnerska mieszkańców Malborka i Nordhorn.

Powraca wymiana partnerska mieszkańców Malborka i Nordhorn. fot. archiwum UM Malbork
Malborski magistrat zaprasza mieszkańców naszego miasta do udziału w wymianie partnerskiej z mieszkańcami Nordhorn. Tym razem gospodarzem wydarzenia będzie Malbork.

Niemal od początku współpracy z niemieckim Nordhorn, organizowane są wymiany mieszkańców. Pierwsze spotkanie miało miejsce już w 1996 r. w Malborku. Od tego czasu mieszkańcy odwiedzają się regularnie co dwa lata, na przemian w Polsce i w Niemczech. Było tak do czasu pandemii i wybuchu wojny w Ukrainie. Jednak magistrat wraca do wymiany partnerskiej. Ta najbliższa odbędzie się w dniach 16-20 maja 2024 r. w Malborku.

- „Goście (ok. 30 osób) spędzą w naszym mieście 5 dni. Będzie to czas w dużym stopniu zaplanowany i zorganizowany przez rodziny goszczące, jednak nie zabraknie wspólnych punktów programu jak zwiedzanie zamku i miasta wraz z atrakcjami, spotkanie tematyczne, wycieczka po regionie oraz spotkania integracyjne” - informuje Katarzyna Fabiańska z malborskiego magistratu. - „Spotkania takie są doskonałą okazją do poznania się nawzajem, poznania warunków życia i pracy oraz do poznania problemów i radości dnia codziennego naszych partnerów. Nawiązane w ten sposób przyjaźnie trwają często latami, a dalsze kontakty odbywają się już na płaszczyźnie prywatnej”.

Chętne osoby, które chciałyby przyjąć gości z Niemiec w swoim domu, proszone są do zgłaszania się do Katarzyny Fabiańskiej, pokój 307 D (III piętro) w Urzędzie Miasta Malborka, tel. 55 629 04 80, e-mail: k.fabianska@um.malbork.pl.

Te osoby w pierwszej kolejności wezmą udział w wyjeździe do Nordhorn za dwa lata.

 

 

Informacja prasowa UM Malbork

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.