Wydanie nr 151/2025, Sobota 31.05.2025
imieniny: pokaż (9 imion)Feliks, Teodor, Petronela, Petroniusz, Petronia, Kancjusz, Kancjan, Kancjanela, Noe
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. Policjanci apelują o ostrożność – w tym tygodniu utonęły dwie osoby w naszym województwie.

  • Wydanie nr 151/2025
  • 9 września 2023, 09:20
  • KPP Malbork
  • Na sygnale
Malbork. Policjanci apelują o ostrożność – w tym tygodniu utonęły… fot. KPP Malbork
Pomimo iż wakacje się skończyły, z początkiem września koniec lata przyniósł nam słoneczną pogodę i wysokie temperatury. Taka aura sprawia, że wciąż chętnie korzystamy z kąpieli na różnych naturalnych akwenach. Niestety, w tym tygodniu w województwie pomorskim doszło do utonięcia dwóch mężczyzn.

Początek września objawił się piękną, iście letnią pogodą. Wiele osób chętnie chce skorzystać jeszcze z wodnych i słonecznych kąpieli. W tym tygodniu w naszym województwie utonęły dwie osoby: 25-letni mężczyzna w powiecie kartuskim i 65-latek w powiecie sztumskim.

Policjanci apelują o ostrożność i przypominają zasady bezpiecznego wypoczynku nad wodą:

- kąpać się tylko w miejscach strzeżonych i nie wchodzić do wody w miejscach zabronionych,

- dzieci powinny bawić się nad wodą tylko pod czujną opieką dorosłych,

- gdy wchodzimy z dziećmi do wody zabezpieczmy je w kamizelkę ratunkową lub specjalne rękawki,

- NIGDY NIE WCHODZIMY DO WODY PO SPOŻYCIU ALKOHOLU, unikajmy także spożywania obfitych posiłków bezpośrednio przed kąpielą,

- po dłuższym leżeniu na słońcu nie wchodźmy od razu do wody, wpierw stopniowo zmoczmy ciało, w ten sposób unikniemy szoku termicznego,

- skoki „na główkę” oddajemy tylko na basenach, gdyż dno naturalnego zbiornika może się zmienić w ciągu kilku dni,

- materace zostawmy na brzegu lub pływajmy w pobliżu linii brzegowej - nie wypływajmy na nich na środek jeziora,

- przebywając w wodzie stosujmy się do poleceń ratowników,

- korzystając z rowerów wodnych, łodzi i innych sprzętów pływających - bez względu na umiejętności  pływackie zakładajmy kamizelki ratunkowe.


 

 

 

Informację przekazała: st. asp. Sylwia Kowalewska, Oficer Prasowy KPP Malbork

KPP Malbork
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze

Na czas ciszy wyborczej przed wyborami prezydenckimi 2025 komentarze zostały wyłączone.