Wydanie nr 166/2024, Piątek 14.06.2024
imieniny: pokaż (4 imiona)Walerian, Justyn, Eliza, Ninogniew
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. Europejskie kształcenie szansą na sukces - podsumowanie projektu.

Malbork. Europejskie kształcenie szansą na sukces - podsumowanie projektu. fot. Starostwo Powiatowe w Malborku
Dwudziestu uczniów kształcących się w zawodach technik elektryk, technik mechanik, technik ekonomista oraz technik logistyk z Zespołu Szkół Technicznych oraz Technikum nr 3 w Malborku przebywało na praktykach zawodowych w Torremolinos na wybrzeżu Costa del Sol w Hiszpanii.

W ramach projektu młodzież miała możliwość zdobycia nowej wiedzy i umiejętności oraz zwiększenia swojej konkurencyjności na rynku lokalnym i europejskim. Uzyskane w ramach projektu wiedza i doświadczenie potwierdzone zostało certyfikatami ogólnoeuropejskimi - Europass Mobilność i krajowymi, które posłużą w procesie przyszłego poszukiwania zatrudnienia.

Uczniowie po opuszczeniu szkoły będą mieli większą szansę na uzyskanie doświadczenia zawodowego w kraju, jak i za granicą. Jest to jeden z pierwszych kroków do umiędzynarodowienia procesu kształcenia i zwiększenia mobilności młodych ludzi, a tym samym podniesienie szans w dostępie do europejskiego rynku pracy.

Oprócz pracy w hiszpańskich przedsiębiorstwach, uczniowie poznali także kulturę i obyczaje kraju. Czas wolny spędzali niezwykle aktywnie. Młodzież zwiedzała Malagę, która jest stolicą Andaluzji wraz z Muzeum Picassa, a także Sewillę i Cordobę. Wyruszyli również Ścieżką Króla - Caminito del Rey. Jest to prawie 8 kilometrowa trasa, która przebiega między wąwozami, kanionami i wielką doliną i przecina krajobrazy parku naturalnego Desfiladero de los Gaitanes. Udział w projekcie był dla uczniów niezapominaną i pełną wrażeń przygodą.   

 

Poniżej wrażenia uczniów z pobytu:

- „Uczestnictwo w projekcie dało mi szansę sprawdzenia się pod względem życia za granicą. Nowe doświadczenia w postaci poznawania ludzi, kultury czy też języka”.

- „Poprzez uczestnictwo w takich projektach jesteśmy w stanie zwiedzić zupełnie nowe miejsce praktycznie za darmo. Jedyne co trzeba od siebie dać to zaangażowanie w naukę i chęć poszerzania swojej wiedzy”.

- „Warto pojechać, podczas pobytu za granicą poznaje się nową kulturę, obyczaje poznaje się nowych ludzi i doskonali posługiwanie się językami obcymi”.

 

Projekt  „Europejskie kształcenie szansą na sukces”,  nr 2021-1PL01-KA122 VET-000018498, realizowany był przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej w ramach Programu Erasmus +, Akcja 1-Mobilność edukacyjna, realizowany przez Wydział Obslugi Projektów i Pozyskiwania Środków Pozabudżetowych Starostwa Powiatowego w Malborku.       

 

 

 

 

Informacja prasowa Starostwa Powiatowego w Malborku                            

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.