Wydanie nr 152/2023, Czwartek 1.06.2023
imieniny: pokaż (16 imion)Bernard, Nikodem, Alfons, Symeon, Fortunat, Magdalena, Eunika, Konrad, Felin, Felina, Ischyrion, Juwencja, Juwencjusz, Justyn, Teobald, Pamela
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Nowy Dwór Gdański. Nagrody Starosty wręczone. Poznaj laureatów.

Nowy Dwór Gdański. Nagrody Starosty wręczone. Poznaj laureatów. fot. Starostwo Powiatowe w Nowym Dworze Gdańskim
W Żuławskim Parku Historycznym w Nowym Dworze Gdańskim wręczone zostały Nagrody Starosty Nowodworskiego za 2022 rok. Nagrody wręczono czterem laureatom, którzy w szczególny sposób przyczyniają się do promocji Powiatu Nowodworskiego i Żuław Wiślanych.

W piątek, 17 marca br. w sali Żuławskiego Parku Historycznego odbyła się Gala wręczenia Nagród Starosty Nowodworskiego za rok 2022. Galę otworzył i poprowadził Adam Matuszewski, pracownik Starostwa Powiatowego w Nowym Dworze Gdańskim. Następnie głos zabrał starosta nowodworski Jacek Gross, który przywitał wszystkich gości oraz laureatów. W swoim wystąpieniu Starosta podkreślił, iż możliwość wyróżnienia kolejnych osób nagrodą Starosty Nowodworskiego to dla niego zaszczyt i ogromna przyjemność.

Nagrody Starosty Nowodworskiego za 2022 rok otrzymali:

1) Tomasz Ołdziejewski – za twórczą i artystyczną pracę z bursztynem, za promocję, dzięki której Żuławy Wiślane i Powiat Nowodworski rozpoznawalne są na całym świecie.

2) Doktor Andrzej Kasperek – za działalność społeczną, kultywowanie i ochronę dziedzictwa lokalnej kultury, za wiele cennych inicjatyw związanych z pielęgnowaniem historii, zwyczajów i tradycji Żuław.

3) Andrzej Winiarski, Dyrektor Zarządu Gospodarki Wodnej w Gdańsku - za zaangażowanie w realizację inwestycji budowy wrót sztormowych na rzece Tudze, która przyczyniła się do zmniejszenia ryzyka powodzi na terenie Żuław Wiślanych i znacząco poprawiła bezpieczeństwo mieszkańców.

4) Profesor dr hab. Tadeusz Bodio – za działania mające na celu wspieranie studentów w procesie uczenia się, a także niezliczone inicjatywy mające na celu szeroko rozumiany rozwój społeczny i naukowy.

Laureaci otrzymali z rąk Starosty pamiątkowe dyplomy oraz okolicznościowe medale. Podczas całej uroczystości towarzyszyły piękne utwory muzyczne, specjalnie wybrane dla poszczególnych laureatów jako dodatkowe podkreślenie wdzięczności za ich dotychczasowe osiągnięcia.

Oprawa muzyczna została przygotowana przez wychowanków Studia Artystycznego Marty Kozakiewicz. Swoje talenty wokalne zaprezentowali: Piotr Pietruszyński, Kornelia Królikowska, Abigail Bartnicka, Klaudia Stec, Julia Piasecka, Lena Piasecka, Maja Parafiniuk, Kaja Kleszcz, Laura Łuszcz, Filip Urbaniak, Tosia Kosek, Justyna Buczkowska, Patrycja Kunecka, Agata Gastoł, Kinga Gastoł, Żaklin Buchowiecka oraz Mikołaj Grzesiowski.

Wszyscy zebrani byli pod wielkim wrażeniem talentu młodych artystów, co potwierdziły gromkie brawa w trakcie oraz po każdym z występów, jak również wspólny śpiew z najmłodszymi wokalistami.

Galę zakończył starosta Jacek Gross, który podziękował wszystkim za przybycie oraz jeszcze raz pogratulował laureatom. Osobne słowa uznania i podziękowania skierował również do młodych artystów, którzy zaprezentowali się podczas uroczystości oraz do Marty Kozakiewicz za perfekcyjne przygotowanie swoich wychowanków.

Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom!


 

 

 

Informacja i zdjęcia: Starostwo Powiatowe w Nowym Dworze Gdańskim

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.