Wydanie nr 272/2023, Piątek 29.09.2023
imieniny: pokaż (17 imion)Cyriak, Dadzbog, Dadzboga, Lutwin, Dariusz, Franciszek, Fraternus, Gabriel, Gajana, Grimbald, Michalina, Michał, Mikołaj, Rafał, Rypsyma, Teodota, Ludwin
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Muzeum Stutthof. Raport z działalności za rok 2022.

Muzeum Stutthof w Sztutowie przygotowało „Raport z działalności za rok 2022”, który dotyczy m.in. działalności muzealnej, pedagogicznej i naukowej.

Muzeum Stutthof w Sztutowie przygotowało obszerny „Raport z działalności za rok 2022”, w którym szczegółowo opisane są wydarzenia organizowane w ubiegłym roku. Raport dotyczy nie tylko działalności muzealnej (wystawy, uroczystości rocznicowe), ale również pedagogicznej (pedagogika muzealna, wolontariat) i naukowej.

- Pandemia ustąpiła. Wzięliśmy głęboki oddech i dalej oddaliśmy się, najlepiej jak potrafimy, świadczeniu o miejscu, a przede wszystkim o ludziach cierpiących w wyniku trudnego do zrozumienia przez współczesnych zła. Robimy wszystko by historia zamknięta w dwóch tysiącach siedemdziesięciu siedmiu dniach funkcjonowania KL Stutthof nigdy się nie powtórzyła.

W lutym 2022 roku wszystko zmieniło się. Teraz naszym obowiązkiem jest wpłynięcie na zatrzymanie pochodu zła, które wróciło. Widzimy je niedaleko, wystarczy skierować wzrok na wschód. Dlatego tu jesteśmy i z jeszcze większą determinacją będziemy edukować, aby dobro stało się niezawodną tamą wobec bestialstwa kwestionującego ludzką naturę” - napisał w przedmowie Piotr Tarnowski, dyrektor Muzeum Stutthof.

Zapraszamy do lektury. Raport w załączniku.

 

 

 

 

Informacja: Muzeum Stutthof w Sztutowie

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Załączone pliki do pobrania (1)

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
szacunek
szacunek 18.03.2023, 23:45
Porządny , wykształcony dyrektor na odpowiednim stanowisku .
Człowiek o wielkim sercu , rozumiejący , znający swoją pracę .