Wydanie nr 198/2024, Wtorek 16.07.2024
imieniny: pokaż (10 imion)Benedykt, Faust, Stefan, Eustacjusz, Eustachy, Andrzej, Dzierżysław, Carmen, Ermegarda, Irmegarda
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Trwa pogłębianie toru wodnego do portu w Elblągu. Zobacz wideo z drona.

Urząd Morski w Gdyni informuje o 80-procentowym zaawansowaniu prac w dwóch pozostałych do ukończenia etapach całości. Rozpocznijmy od rzeki Elbląg, na której i wokół której dzieje się bardzo wiele. Przebudowywany jest tor wodny na długości 10,4 km, tak, by uzyskać 60-metrową szerokość toru, natomiast w rejonie Nowakowa - 40 m.

Brzegi rzeki Elbląg są obudowywane konstrukcją hydrotechniczną do rzędnej plus 2,5 m. Brzegi są umacniane w formie szczelnej ścianki, zwieńczonej żelbetowym oczepem, tor wodny zabezpieczony zostanie skarpą podwodną. Dla ułatwienia dostępu do rzeki, wybudowane zostaną 2 przystanie niskie na rzędnej plus+1,2 m wraz ze slipem do wodowania jednostek. 

Etap drugi obejmuje również przebudowę staw nawigacyjnych LGW i PGW  oraz budowę nowego mostu obrotowego w miejscowości Nowakowo, w odległości ok. 650 m w kierunku południowym od istniejącego mostu pontonowego. Nowy most będzie mieć długość ponad 100 m. Prowadzić do niego będzie nowy odcinek drogi powiatowej, wzdłuż zachodniego brzegu rzeki Elbląg oraz dróg dojazdowych do obsługi nieruchomości. 

Tor wodny na Zalewie Wiślanym ma mieć długość około 8,2 km, od kanału żeglugowego przez mierzeję do ujścia rzeki Elbląg. Oprócz zapewnienia odpowiedniej głębokości niezbędne jest wykonanie nowego oznakowania nawigacyjnego. Zaawansowanie prac na tym odcinku wynosi blisko 80 procent.

Zapraszamy na wideo

Nowakowo. Pogłębianie toru wodnego. Wideo z drona. II Etap budowy drogi wodnej na rzece Elbląg

Nowakowo z drona. II etap budowy drogi wodnej. Tą droga będziemy jeździć do mostu obrotowego

 

Piotr Wąsowicz
Przejdź do komentarzy

 

 

 

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.