Wydanie nr 272/2023, Piątek 29.09.2023
imieniny: pokaż (17 imion)Cyriak, Dadzbog, Dadzboga, Lutwin, Dariusz, Franciszek, Fraternus, Gabriel, Gajana, Grimbald, Michalina, Michał, Mikołaj, Rafał, Rypsyma, Teodota, Ludwin
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Krynica Morska. Naprawa nowej nawierzchni na zakrętach drogi wojewódzkiej nr 501.

Choć minął rok od oddania do użytku wyremontowanego odcinka drogi wojewódzkiej nr 501 na trasie Stegna-Krynica Morska, to w niektórych miejscach wymieniany był teraz asfalt. Dlaczego?

W piątek, 16 września br. wystąpiły utrudnienia na drodze wojewódzkiej nr 501 przed wjazdem do Krynicy Morskiej. Zmieniana była nawierzchnia asfaltowa na zakrętach drogi. A dlaczego, o to zapytaliśmy Zarząd Dróg Wojewódzkich w Gdańsku.

W odpowiedzi Anna Mątewska, zastępca Dyrektora ds. Inwestycji ZDW w Gdańsku napisała, że utrudnienia te były skutkiem działań naprawczych prowadzonych przez Przedsiębiorstwo Budowy Dróg w Starogardzie Gdańskim, które było wykonawcą robót.

- „Roboty te były związane z koniecznością doprowadzenia przekroju drogi na łukach do zgodności z dokumentacją projektową. Usterka została wykryta już po zakończeniu inwestycji i jest usuwana w ramach działań gwarancyjnych na koszt wykonawcy robót” - wyjaśnia Anna Mątewska.

A co z dalszym remontem tego odcinka drogi wojewódzkiej nr 501 w kierunku Stegny? Przypomnijmy, że postępowanie dotyczące przetargu zostało unieważnione, ponieważ oferty, które wpłynęły, zdecydowanie przewyższały kwotę, jaką Zarząd Dróg Wojewódzkich w Gdańsku zamierzał przeznaczyć na realizację zadania.

Anna Mątewska poinformowała, że trwa procedura przetargowa mająca na celu dokonanie wyboru najkorzystniejszej oferty.

- Szacujemy, iż w przypadku braku kolejnych odwołań możliwe będzie zakończenie procedury jeszcze w tym miesiącu, a następnie zawarcie umowy z Wykonawcą na realizację zadania w połowie października. Przekazanie terenu Wykonawcy, a tym samym rozpoczęcie robót nastąpiłoby wówczas na koniec października 2022 r.” - wyjaśnia Anna Mątewska. - „Wskazane terminy są terminami orientacyjnymi, uzależnionymi ściśle od terminu dokonania wyboru najkorzystniejszej oferty”.

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

 

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.