Wydanie nr 230/2022, Czwartek 18.08.2022
imieniny: pokaż (8 imion)Klara, Ilona, Tacjana, Tworzysława, Helena, Agapit, Bogusława, Bronisław
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Sztum. Wspólnie dbają o bezpieczeństwo wypoczywających nad wodą.

  • Wydanie nr 230/2022
  • 3 sierpnia 2022, 14:08
  • KPP Sztum
  • Na sygnale
Sztum. Wspólnie dbają o bezpieczeństwo wypoczywających nad wodą. fot. KPP Sztum
Wakacje to czas wytężonej pracy mundurowych. Aby zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom oraz turystom, funkcjonariusze pełnią służbę również na wodzie. Policjanci i funkcjonariusze Straży Pożarnej wspólnie patrolują łodzią służbową wody jezior w gminie Sztum. W ramach działań „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” policyjne patrole sprawdzają i nadzorują kąpieliska przy lokalnych jeziorach.

Sztumscy policjanci wraz z rozpoczęciem sezonu letniego cyklicznie kontrolują kąpieliska przy jeziorach na podległym terenie służbowym.

- „Dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Sztumie cyklicznie realizują wspólne służby ze strażakami z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sztumie. Mundurowi skontrolowali jezioro Sztumskie. Pamiętajmy, że najczęstszym powodem utonięć jest alkohol oraz przecenienie swoich możliwości podczas wodnych kąpieli oraz korzystanie z dzikich kąpielisk” - informuje st. asp. Karolina Gastoł – Zawicka, oficer prasowy KPP w Sztumie.

W okresie wakacyjnym w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” w okolicy lokalnych jezior można spotkać policyjne patrole. Mundurowi w miejscach, gdzie wypoczywają mieszkańcy i turyści nad wodą, rozmawiają z nimi i zwracają uwagę na zagrożenia oraz zachęcają do korzystania z innych miejsc, gdzie plaże są strzeżone.

Dzięki takiej formie pełnienia służby, mundurowi mogą natychmiast reagować na wszelkie zachowania niezgodnie z prawem, a zwłaszcza na te, które zagrażają bezpieczeństwu osób tam przebywających.

KPP Sztum
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.