Wydanie nr 230/2022, Czwartek 18.08.2022
imieniny: pokaż (8 imion)Klara, Ilona, Tacjana, Tworzysława, Helena, Agapit, Bogusława, Bronisław
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Gmina Miłoradz. Cyfrowa rewolucja GOKiS.

  • Wydanie nr 230/2022
  • 3 sierpnia 2022, 09:18
  • UG Miłoradz
  • Wiadomości
Gmina Miłoradz. Cyfrowa rewolucja GOKiS. fot. UG Miłoradz
Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Miłoradzu przeszedł cyfrową rewolucję. Placówka została wyposażona w nowoczesny sprzęt komputerowy i multimedialny, a jej pracownicy poprzez szkolenia nabyli nową wiedzę i kompetencje, które teraz będą przekazywali dzieciom, młodzieży i seniorom z gminy Miłoradz.

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu jest jednym z dwustu polskich domów kultury, które pozyskały dotację na przeprowadzenie cyfryzacji swojej placówki. W konkursie GOKiS zajął wysokie 42 miejsce i w efekcie do Miłoradza trafiło 179 tys. zł ze środków Narodowego Centrum Kultury.

- „To dla nas bardzo duży zastrzyk środków, które pozwoliły na unowocześnienie wyposażenia i dostosowanie go do wymogów, jakie stawia przed nami dynamiczny rozwój technologii - mówi Marcin Szesza, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Miłoradzu. - Zakupiony sprzęt pozwala na uatrakcyjnienie i wzbogacenie naszej oferty kulturalnej oraz edukacyjnej, a to niezwykle ważne zwłaszcza w środowisku wiejskim. Realizacja projektu w praktyczny sposób zniweluje różnice w dostępie dzieci i młodzieży do nowoczesnych technologii, pozwoli im nabyć nowe umiejętności, odkryć nowe pasje i zainteresowania. Nie zapominamy też o seniorach, którzy często są przytłoczeni cyfryzacją i informatyzacją życia. Pomożemy im lepiej zrozumieć te przemiany oraz nauczymy ich, jak sprawnie i bezpiecznie poruszać się na tej płaszczyźnie.

W ramach pozyskanej dotacji GOKiS zakupił: wyposażenie studia nagraniowego, mobilny system nagłośnienia do wykorzystania podczas wydarzeń plenerowych wraz z mikrofonami, elementy oświetlenia, kamery pozwalające na realizację animacji filmowych oraz przygotowywanie materiałów na żywo, sprzęt do streamingu, laptopy z oprogramowaniem do montażu dźwięku i filmu, 50 tabletów, które trafią do seniorów, aby mogli rozwijać swoje kompetencje cyfrowe i korzystać z oferty kulturalnej bez wychodzenia z domu, zestaw projekcyjny kina plenerowego z ekranem i rzutnikiem wysokiej jasności, mini studio filmowe z wyposażeniem - green screenem oraz 65-calowym monitorem interaktywnym do realizacji animacji multimedialnych. Dostawcą sprzętu była firma Image Recoriding Solutions Pomorze Sp. z o.o z Gdańska.

Obecnie trwają prace remontowo-adaptacyjne jednego z pomieszczeń ośrodka, w którym niebawem powstanie studio nagraniowe oraz przestrzeń filmowa wraz ze stanowiskami do montowania materiałów.

Środki z programu „Konwersja cyfrowa domów kultury” zostały wykorzystane także na przeprowadzenie szkoleń dla pracowników Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu. Dotyczyły one budowania kompetencji cyfrowych, umiejętnego projektowania oferty kulturalnej on-line, a także obsługi ciekawych aplikacji, które można wykorzystać w codziennej działalności.

- „Musimy pamiętać, że sprzęt to nie wszystko. Szkolenia zrealizowane przez Narodowe Centrum Kultury były bardzo ciekawe, prowadzili je specjaliści i przekazali nam wiele innowacyjnych sposobów na wykorzystanie nowego wyposażenia. W sierpniu czekają nas jeszcze szkolenia praktyczne z obsługi sprzętu, montażu oraz praktycznego wykorzystania zakupionych narzędzi - wyjaśnia Marcin Szesza.

W ramach projektu zostaną także wprowadzone udogodnienia cyfrowe  na stronie internetowej Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu, celem przystosowania jej do osób ze szczególnymi potrzebami.

- „Cieszy mnie niezmiernie ta inwestycja z dwóch głównych powodów. Po pierwsze, powstaje nowa oferta edukacyjno-kulturalna dla mieszkańców naszej gminy w każdym wieku. A po drugie, wszystkie zakupy i szkolenia są realizowane z pozyskanych środków zewnętrznych, co oznacza, że realizacja zadania nie obciąża budżetu gminy Miłoradz - mówi Arkadiusz Skorek, wójt gminy Miłoradz.

Projekt „Konwersja cyfrowa domów kultury” finansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 3.2 „Innowacyjne rozwiązania na rzecz aktywizacji cyfrowej” III Osi Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.

 

 

 

 

Informacja prasowa Urzędu Gminy Miłoradz

 

UG Miłoradz
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.