Wydanie nr 165/2024, Czwartek 13.06.2024
imieniny: pokaż (9 imion)Herman, Armand, Chociemir, Lucjan, Gerard, Antoni, Tobiasz, Gerarda, Lubowid
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. Polak mądry po szkodzie – kiedy na bulwarze pojawią się kamery?

Malbork. Polak mądry po szkodzie – kiedy na bulwarze pojawią się… fot. Malbork. Polak mądry po szkodzie – kiedy na bulwarze pojawią się kamery?
Mieszkańcy Malborka wiele lat czekali na ten wyjątkowy moment. W końcu 17 czerwca br. uroczyście otwarty został Bulwar im. Macieja Kilarskiego w Malborku. Miejsce jest urokliwe, usytuowane nad rzeką Nogat, przy średniowiecznym zamku idealnie stworzone do rodzinnych spacerów. W obliczu ostatnich incydentów wandalizmu, jakie miały miejsce w naszym mieście, strach pomyśleć, jak długo zachowa się idealny stan infrastruktury Bulwaru, skoro do tej pory jeszcze nie zamontowano monitoringu.

Przysłowie mówi, że Polak mądry po szkodzie. Obserwując poczynania wandali w naszym mieście i nie wynikające z tego żadne wnioski naszych włodarzy, by zabezpieczyć ciekawe atrakcje Malborka w monitoring, trudno nie oprzeć się wrażeniu, że po raz kolejny urzędnicy zaspali. Dlaczego? Wiadomo było od dawna, że Bulwar nad Nogatem oddany zostanie do użytku w okresie wiosenno – letnim. Przetarg na monitoring tego miejsca powinien być przeprowadzony dużo wcześniej, by w momencie otwarcia tego miejsca już działał. Po raz kolejny miasto oddało do użytku ciekawe miejsce nie tylko dla mieszkańców, ale i turystów, jednak zapomniało o fundamentalnym elemencie, jakim są kamery. Niestety, w obliczu ostatnich aktów wandalizmu, jakie miały miejsce w naszym mieście, trudno nie mieć pretensji, że znowu coś nie zatrybiło. Jeżeli dojdzie do jakiegoś zniszczenia elementu infrastruktury na nowo oddanym Bulwarze, to kto będzie za to odpowiedzialny? Kto poniesie za to koszty naprawy?

Przypomnijmy, że zadanie realizowane zostało w ramach projektu: „Rozwój potencjału turystyki rekreacyjnej i turystyki wodnej w miastach Swietłyj i Malborku (Faza 2)”. Na jego realizację miasto pozyskało dofinansowanie z Programu Współpracy Transgranicznej Polska-Rosja 2014-2020 w wysokości 6 886 295,43 zł. Całkowity koszt inwestycji nad Nogatem wyniósł 11 389 499,05 zł.
 

Piotr Wąsowicz
Przejdź do komentarzy

 

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Interwencje TV


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Krzyżak
Krzyżak 04.07.2022, 10:48
Lokowanie produktu
Nemo
Nemo 05.07.2022, 21:55 (odpowiedź do Krzyżak )
Przy pomocy tzw. rajcy może się uda załapać na instalację kamer.