Wydanie nr 138/2022, Środa 18.05.2022
imieniny: pokaż (9 imion)Feliks, Wenancjusz, Myślibor, Eryk, Liberiusz, Klaudia, Aleksander, Aleksandra, Teodot
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. Rozpoczęła się kwalifikacja wojskowa.

Malbork. Rozpoczęła się kwalifikacja wojskowa. fot. TvRegionalna24.pl
W powiecie malborskim rozpoczęła się kwalifikacja wojskowa, której celem jest ustalenie zdolności do czynnej służby wojskowej osób podlegających temu obowiązkowi oraz osób zgłaszających się w trybie ochotniczym do pełnienia służby wojskowej, które ukończyły 18 rok życia. Potrwa do 24 maja br.

Od poniedziałku, 9 maja br. w budynku Starostwa Powiatowego w Malborku prowadzona jest kwalifikacja wojskowa, która w naszym powiecie potrwa do 24 maja br. Na komisji ma stawić się około 230 osób.

Wezwane do kwalifikacji wojskowej osoby mają obowiązek zgłosić się na wezwanie wójta lub burmistrza w miejscu i terminie określonym w wezwaniu z następującymi dokumentami: dowodem osobistym, ostatnim świadectwem szkolnym potwierdzającym wykształcenie, zdjęciem 3 x 4 cm, bez nakrycia głowy oraz innymi dokumentami (np. dokumenty dotyczące stanu zdrowia, prawo jazdy, akt małżeństwa, akt urodzenia dziecka).

We wtorek, 10 maja br. w sali konferencyjnej odbyło się uroczyste otwarcie kwalifikacji wojskowej z udziałem starosty Mirosława Czapli oraz dyrektora Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego, Stanisława Chabla. W uroczystej inauguracji uczestniczyli także przedstawiciele służb mundurowych, którzy zachęcali poborowych do wstąpienia w ich szeregi.


 

Zapraszamy na materiał wideo.


 

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

 

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.