Wydanie nr 203/2024, Niedziela 21.07.2024
imieniny: pokaż (11 imion)Benedykt, Prokop, Daniel, Ignacy, Andrzej, Wiktor, Stojsław, Julia, Prakseda, Klaudiusz, Arbogast
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. Kiedy skończą się problemy z wodą? - pytają mieszkańcy.

Malbork. Kiedy skończą się problemy z wodą? - pytają mieszkańcy. fot. Archiwum TvMalbork.pl
Pewnej soboty pod koniec stycznia w całym Malborku mieszkańcy nie mieli wody. Z powodu awarii w Stacji Uzdatniania Wody w kranach nie leciała woda przez kilkadziesiąt minut. Awaria została usunięta, a Prezes Zarządu PWiK w Malborku, Krystyna Babirecka zapewniała, że „woda podawana mieszkańcom spełnia warunki przeznaczone do spożycia”. Jednak od około dwóch tygodni pojawił się kolejny problem.

 

Do naszej redakcji TvRegionalna24.pl zadzwonili zaniepokojeni mieszkańcy Malborka, że bardzo popsuła się jakość wody w naszym mieście. Informowali, że taki stan rzeczy utrzymuje się od około dwóch tygodni. Kłopoty z wodą dotyczą w zasadzie całego miasta, mieszkańcy mieszkają w różnych dzielnicach.

Jedna z mieszkanek napisała do nas:

- „ Znów sprawa wody w Malborku, smród jest naprawdę intensywny. Zaczęły pojawiać się na skórze suche i czerwone miejsca. Od dwóch tygodni zaczęło się swędzenie skóry, drapanie i takie rany przez to” - i dodała, że podobne odczucia mają inni mieszkańcy, którzy na jednym z profili społecznościowych o tym piszą.

Rzeczywiście, o sprawie problemów z wodą komentowali mieszkańcy różnych dzielnic Malborka. Poniżej kilka cytatów opisujących ten stan:

  • Piaski to samo. Po prostu tragedia. Metaliczny zapach, wysusza skórę, zostawia ogromny kamień na urządzeniach”.

  • Od kilku dni przy kąpieli i myciu zębów czuję smród rdzy”.

  • U nas na południu też śmierdzi i ciśnienie jest niskie”.

  • Woda żółta gdzieś od 2 tygodni, a dzisiaj zaczęła śmierdzieć”.

  • Zaczęła mnie swędzić skóra po kąpieli. Jak nie nakremuję, to mam mega wysuszoną”.

  • Oprócz tego, że śmierdzi, skóra stała się sucha i swędzi na całym ciele”.

W wielu wypowiedziach mieszkańcy wskazują, że to pokłosie awarii w Stacji Uzdatniania Wody, jaka miała miejsce pod koniec stycznia tego roku.

 

W związku z tym poprosiliśmy o komentarz Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Malborku. Chcieliśmy dowiedzieć się, co się dzieje, że występują takie problemy z wodą? Skąd wynika jej żółta barwa i nieprzyjemny, metaliczny zapach? Skąd nadmiar pierwiastków, które w konsekwencji mogą doprowadzić do problemów zdrowotnych? Jak długo potrwa jeszcze ten problem? Z czego on w ogóle wynika? Czy PWiK w Malborku prowadzi działania zmierzające do ostatecznego zakończenia tej awarii?

W odpowiedzi Krystyna Babirecka, Prezes Zarządu PWiK w Malborku wskazała, że styczniowa awaria w Stacji Uzdatniania Wody spowodowała czasowe wstrzymanie dostaw wody.

- „Awaria spowodowała deregulację przepływu wody w sieci, skutkiem czego miejscowo mogą wystąpić zjawiska odspojenia osadów w sieciach wodociągowych powodujących pojawianie się zmętnienia i przebarwień wody. Takie zjawiska, choć są uciążliwe, nie zagrażają jednak życiu i zdrowiu mieszkańców” - zapewnia Krystyna Babirecka. - „PWiK jest w trakcie działań remontowo-modernizacyjnych na Stacji Uzdatniania Wody i dokłada wszelkich starań, by zjawiska takie eliminować. Za niedogodności przepraszamy. Prosimy o wyrozumiałość. Sytuacja poprawi się po wykonaniu ww. prac, których zakończenie jest planowane do 30 kwietnia br.”


 

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Interwencje TV


Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Czarek
Czarek 20.05.2022, 08:52
Była tyle lat dobra woda to trzeba zepsuć bo kołchoz unijny nakazał teraz woda jest według norm śmierdząca, twarda,z dużą ilością wapnia cena też powinna być za zły towar inna ,ale wystarczy magiczne słowo przepraszam i jest spoko.
mieszkaniec_balaganu
mieszkaniec_balaganu 11.03.2022, 10:38
To co leci z rur to jakiś skandal. Pozatykane sitka w każdej baterii i urządzeniach typu pralka i zmywarka. Ogromne osady na wannie i umywalkach, a ta banda nieudaczników zwana włodarzami stawia sobie napis "Malbork" w centrum miasta.
Karolina
Karolina 02.03.2022, 08:19
Kto odpowiada za płynącą śmierdzącą wodę? Sanepid może opublikuje, skontroluje co się dzieje z wodą? Dlaczego jest śmierdząca? Olej stary? Zgniłe odpady, wyraźny brzydki smak? Ile nas ta stacja kosztowała, dlaczego woda jest tylko gorszej jakości po uruchomieniu stacji uzdatniania? Nie było problemu do momentu uruchomienia tej inwestycji.
Beti
Beti 10.03.2022, 07:59 (odpowiedź do Karolina)
Michałowskiego/ Nawet mój pies nie chce pić wody z kranu, która jest koloru żółtego! Ciekawe czy pan burmistrz nadal rekomenduje picie zdrowej wody kranowej i raczy nią swoich gości?!
Mieszkaniec
Mieszkaniec 28.02.2022, 21:28
Powinni całkowicie zamknąć tą pseudostację uzdatniania wody. Podczas awarii ewidentnie w obieg puszczona była woda nieuzdatniana, taka jak kiedyś, 100 razy lepsza od tej teraz, miękka i smaczna, bezproblemowo można było pić z kranu