Wydanie nr 138/2022, Środa 18.05.2022
imieniny: pokaż (9 imion)Feliks, Wenancjusz, Myślibor, Eryk, Liberiusz, Klaudia, Aleksander, Aleksandra, Teodot
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Jak znaleźć dobrą pracę w Malborku?

  • Wydanie nr 138/2022
  • 27 stycznia 2022, 11:48
  • Jak znaleźć dobrą pracę w Malborku?
  • Strefa obywatelska
Jak znaleźć dobrą pracę w Malborku? fot. Jak znaleźć dobrą pracę w Malborku?
Czasy, kiedy zaczynaliśmy pracę w jednym zakładzie tuż po szkole i kończyliśmy ją w dniu odejścia na emeryturę, bezpowrotnie minęły. Dzisiaj Polacy zmieniają zatrudnienie średnio co 4 lata. Dzięki temu lepiej dostosowują się do elastycznego rynku pracy. Jeśli stoisz właśnie przed wyborem nowej pracy, sprawdź, jak dostać dobrą posadę w Malborku.

Jak wygląda rynek pracy w Malborku?

Malbork to niewielkie miasto liczące niespełna 38 tysięcy mieszkańców. W strukturze gospodarczej miasta przeważa przemysł spożywczy, ale nie brakuje tam też inwestycji w przemyśle odzieżowym czy chemicznym. W regionie znajduje się największa wytwórnia materiałów budowlanych, producent wentylatorów przemysłowych oraz fabryka okien PCV. Nic więc dziwnego, że wśród ofert pracy w Malborku najczęściej pojawiają się oferty na takie stanowiska jak pakowacz i kontroler jakości produktów, pracownik produkcji w branży spożywczej czy pracownik restauracji.

Jakich fachowców poszukują pracodawcy w Malborku?

Pracodawcy z Malborka poszukują również pracowników recepcji hotelowych, mechaników, magazynierów, a nawet programistów, przedstawicieli handlowych czy pracowników banku. Na stronie https://www.aplikuj.pl/praca/malbork znajdziemy oferty pracy dla operatorów produkcji, pracowników budowlanych, hydraulików, doradców klienta, a nawet kosmetyczek czy fryzjerek. Na malborskim rynku pracy nie brakuje też ofert skierowanych do cukierników, operatorów wózków widłowych czy montażystów okien i bram.

Zarówno w samym Malborku, jak i najbliższej okolicy (https://www.aplikuj.pl/praca/czernin) poszukiwani są specjaliści, którzy poradzą sobie z typowymi budowlanymi pracami. Zatrudnienie bez problemu dostaną wykwalifikowane krawcowe, a blacharze i mechanicy samochodowi mogą liczyć na zatrudnienie w małych warsztatach, których w Malborku i okolicach nie brakuje.

Jak szukać tej wymarzonej pracy?

Bez względu na to, gdzie poszukujemy pracy, warto dobrze się przygotować do aplikowania na wymarzone stanowisko. Najważniejsze jest dobrze przygotowane CV i list motywacyjny. Nie musimy w nim wcale wypisywać wszystkiego, istotne są tylko umiejętności oraz doświadczenie, które przydadzą się na stanowisku, na jakie właśnie aplikujemy.

Czasami najlepsze oferty pracy przekazywane są drogą pantoflową. Zaangażowani w życie firmy pracownicy chętnie przekazują znajomym informacje z pierwszej ręki. Wykorzystajmy to. Także wówczas, gdy chcemy zasięgnąć opinii o pracodawcy. Podpytajmy znajomych, poszukajmy opinii w Internecie (ale uwaga, nie wszystkie są rzetelne!) i starajmy się wyciągnąć subiektywną ocenę.

I oczywiście przeglądajmy serwisy internetowe. Zwykle to właśnie tam pracodawcy umieszczają najbardziej aktualne oferty. Sprawdzajmy przy tym datę publikacji ogłoszenia oraz termin składania aplikacji. Zdarza się bowiem czasami, że rekrutacja na dane stanowisko została zakończona nim wygasło ogłoszenie.

Powodzenia!

Jak znaleźć dobrą pracę w Malborku?
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Strefa obywatelska


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.