Wydanie nr 332/2021, Niedziela 28.11.2021
imieniny: pokaż (12 imiona)Grzegorz, Lesław, Zdzisław, Gościrad, Lesława, Jakub, Rufin, Ginter, Guncerz, Gunter, Kwieta, Berta
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. Terytorialsi na podium w zawodach strzelców  wyborowych.

  • Wydanie nr 332/2021
  • 25 listopada 2021, 11:19
  • 7 PBOT
  • Wiadomości
Malbork. Terytorialsi na podium w zawodach strzelców  wyborowych. fot. 7 PBOT
Na toruńskim poligonie Centrum Szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej strzelcy wyborowi WOT sprawdzili swoje umiejętności rywalizując o tytuł najlepszego strzelca oraz najlepszej brygady.

 

W zawodach udział wzięło 26 zawodników z brygad obrony terytorialnej z terenu całego kraju. 7 Pomorską Brygadę OT reprezentowali żołnierze z 71 batalionu lekkiej piechoty z Malborka. Pomorscy terytorialsi wykazali się dużymi umiejętnościami zajmując w obu kategoriach drugie miejsce. W konkursie indywidualnym żołnierz 7 PBOT  nieznacznie uległ przedstawicielowi 11 Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej, natomiast w rywalizacji drużynowej terytorialsi z Malborka musieli uznać wyższość 1 Podlaskiej Brygady OT.

 

Trzydniowe zawody obejmowały szereg konkurencji, których celem było sprawdzenie kondycji fizycznej oraz sprawności poruszania się w terenie. Ponadto zawodnicy musieli wykazać się umiejętnościami z zakresu dokonywania pomiarów odległości, pokonywania terenu czołgając się, dobrą pamięcią czy też ewakuować rannego z pola walki. W niedzielę weryfikacji poddane zostały umiejętności strzeleckie Terytorialsów. Tego dnia realizowali oni strzelania na dystansach od 200 do 600 metrów, w różnych postawach strzeleckich, na zmęczeniu czy też zza ukrycia. 

 

 

Szkolenie strzelców wyborowych WOT jest jednym z priorytetów szkoleniowych formacji, wykorzystywany jest w tym potencjał byłych żołnierzy wojsk specjalnych z Mobilnych Zespołów Szkoleniowych, którzy doświadczenie bojowe zdobywali podczas współczesnych konfliktów zbrojnych.

 

 

Stanowiska strzelców wyborowych występują w każdej sekcji lekkiej piechoty, jest ich dwóch (starszy strzelec wyborowy i strzelec wyborowy). To „oczy i uszy” zespołu. Prowadzą działania rozpoznawcze i odpowiadają za ubezpieczenie sekcji. To oni są mistrzami maskowania i kamuflażu. Potrafią ogniem precyzyjnym wyeliminować z walki ważne cele przeciwnika. Współdziałają z artylerią w zakresie naprowadzania ognia i oceny skutków jej użycia.

 

 

 

 

Informację i zdjęcia przekazał: Maciej Szalbierz, 7 PBOT

7 PBOT
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.