Wydanie nr 294/2021, Czwartek 21.10.2021
imieniny: pokaż (12 imiona)Klementyna, Elżbieta, Hilary, Bernard, Dobromił, Pelagia, Celina, Urszula, Nunilona, Samuel, Wszebora, Piotr
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. Postaw na Mediacje w II LO.

  • Wydanie nr 294/2021
  • 12 pażdziernika 2021, 12:46
  • II LO Malbork
  • Wiadomości
Malbork. Postaw na Mediacje w II LO. fot. II LO Malbork
Uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego w Malborku wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Prawnym pt. „Postaw na Mediacje”, organizowanym przez Ministerstwo Sprawiedliwości.

 

W dniach 8-11 października br. uczniowie II LO w Malborku wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Prawnym pt. ,, Postaw na Mediacje ‘’, organizowanym przez Ministerstwo Sprawiedliwości. Uczestnicy opracowywali temat kazusu z prawa pracy w formie scenariusza mediacji, przez co mogli doskonalić zainteresowania z zakresu prawa pod czujnym okiem Anny Jaszkowskiej oraz radcy Barbary Sikorskiej w ramach warsztatów prawnych. Dopracowali szczegółowy scenariusz mediacji, w który włożyli ogromne zaangażowanie, co zaprocentowało w pracy końcowej.

 

 

Tematyka konkursu jest jak najbardziej aktualnym wyzwaniem, obecnie powszechnie stosowanym w prawie, pozwalającym na szybkie i mało konfliktowe rozwiązanie problemu. Nauka tej strategii pomaga uniknąć żmudnej i długotrwałej ścieżki sądowej, a z drugiej strony ułatwia szybkie rozwiązanie spornej kwestii.

 

- „Teraz czekamy na wyniki umożliwiające przejście do drugiego etapu zmagań ogólnopolskich!” - informuje II LO.


 

Uczestnikami współdziałającymi na zajęciach byli uczniowie klas o profilu prawnym: Maja Wieczorek, Nadia Staniszewska, Kinga Syzdół i Damian Hoffman z klasy 3A oraz Kacper Tomaszewski z 2E.

Drużynę reprezentującą szkołę w dalszych trudnych eliminacjach stanowić będą: Emilia Kądziela, Karolina Wochna, Julia Socińska, Wiktoria Kocwaj, Patrycja Wyszyńska oraz Aleksandra Pyziak z klasy 3a.

 

 

 

 

Informacja i zdjęcie: II LO Malbork

II LO Malbork
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.