Wydanie nr 332/2021, Niedziela 28.11.2021
imieniny: pokaż (12 imiona)Grzegorz, Lesław, Zdzisław, Gościrad, Lesława, Jakub, Rufin, Ginter, Guncerz, Gunter, Kwieta, Berta
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. Czy Burmistrz Miasta wie, co się dzieje pod jego oknami? - pyta mieszkaniec Malborka.

Malbork. Czy Burmistrz Miasta wie, co się dzieje pod jego oknami? - pyta mieszkaniec Malborka. fot. Widz TvMalbork.pl
Jedni o letnim urlopie dawno już zapomnieli, inni są w trakcie, a jest jeszcze grupa, przed którą dopiero jest wakacyjne szaleństwo. Wakacje małymi krokami zmierzają ku końcowi. Niestety pogoda za oknem coraz częściej przypomina nam o nadchodzącej nieuchronnie jesieni. Dzieciaki, które spędzają lato w mieście przy takiej pogodzie nie mają nic ciekawego do robienia. W naszym mieście nie ma ani kina, ani basenu, ani innej ciekawej dla nich rozrywki. Sami szukają sposobów na zabicie wolnego czasu. Jednak czy zawsze ich forma zabawy jest bezpieczna?

 

Nie ma co ukrywać, że dzieci i młodzież w Malborku nie mają ciekawych perspektyw do spędzania wolnego czasu. Do tej pory nie zbudowano ani kina, ani basenu i nawet nie skończono remontu przystani kajakowej nad Nogatem. Młodsze dzieci mają do dyspozycji place zabaw usytuowane przy większych osiedlach mieszkaniowych, ale i bezpieczna zabawa na ich terenie (o czym ostatnio pisaliśmy) pozostawia wiele do życzenia. Zatem co mają robić młodzi ludzie podczas wakacji w mieście?

 

 

 

 

Na Osiedlu Południe grupka młodzieży znalazła swoistą zabawę. Wchodzą na zabudowania nad klatką schodową i w tym miejscu urządzają sobie różne zabawy.

- „Bardzo prosiłbym o poruszenie sprawy zabaw młodzieży na placu zabaw TBS przy Michałowskiego w Malborku. Zachowanie grupy młodzieży przechodzi czasami granice zdrowego rozsądku. Czy musi dojść do tragedii albo wybicia szyby?” - pyta mieszkaniec Malborka. - „Grupka zbiera się regularnie i od rana do wieczora okupuje Plac. Nikt nie interweniuje. Wysyłam kilka zdjęć. Proszę zapytać Pana burmistrza czy wie, co się dzieje pod jego oknami. Chodzi tylko o dobro, zanim któryś z tych dzieciaków spadnie i sobie coś zrobi”.


 

A wy co sądzicie na ten temat? Czekamy na wasze komentarze.

 

 

 

Zdjęcia od widza TvMalbork.pl

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Interwencje TV


Komentarze (82)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Mieszkanka TBS
Mieszkanka TBS 28.08.2021, 19:37
To prawda ,że place zabaw powinni być bardziej przystosowane do zabaw i jak najdalej od bloków U mnie na południu ,gdzie TBS budują następny blok tuż na przeciwko mojego balkonu ,dzieci spędzają swój dzień pod naszymi oknami Nie muszę komentować ,co tu mamy za cyrk ,dzieciaki w ogóle brak wychowania ,nie potrafią się. Bawić rozsądnie i w miarę przyzwoicie,a pilnujący ich rodzice na ploteczkach z sąsiadami ,którzy również niby to pilnują swoje pociechy popijając piwko ,Na grzeczne uwagi co do zachowania ich dzieci - potrafią wyzwać i na dodatek karzą swoim dzieciom jeszcze głośniej hałasować Nadmiernie tylko ,że u nas pod oknami nie ma placu zabaw ,A druga sprawa to jest nagminne wykroczenie z art
zaklucanie porządku publicznego
Magda
Magda 17.08.2021, 09:50
Ludzie co z wami?Ja bym się że wstydu spaliła,jakbym czytała także rzeczy o zachowaniu swojego dziecka i poszłabym sprawdzić jak jest..Dzieci to wizytówka rodziców i w tych komentarzach to widać.
Pgg
Pgg 17.08.2021, 07:06
Anioł ty stara łysa mendo!!!!!
Soraya
Soraya 16.08.2021, 20:31
Pewien łysy facet ma alergię na dzieci grające w piłkę, bardzo mu to przeszkadza, wyzywa i gania dzieci, wdaje się z nimi w przepychanki, wygania z boiska. Niestety nie odnosi się w ten sam sposób do meneli urządzających libacje na ławkach ( to mu nie przeszkadza). Fakt, że na placu zabaw jest hałas i niektóre z dzieci drą się wniebogłosy jak dzikusy ( ale to kwestia wychowania, które wynosi się z domu) i żaden burmistrz ani straż miejska nie ma na to wpływu, tu powinni zadziałać rodzice. Natomiast chore jest atakowanie dzieci za to, że grają w piłkę. I to niezależnie, czy są to dzieci z okolicznych bloków, czy obce... Niech sobie grają, robienie z tego afery i wyganianie ich świadczy o kondycji psychicznej tego osobnika. Jeżeli komuś dzieci przeszkadzają i gra w piłkę, to niech się wyprowadzi do lasu do szałasu... pozdrawiam wszystkich
Selena
Selena 15.08.2021, 10:05
Rzeczywiście plac zabaw nie jest w ogóle przygotowany do jakiejkolwiek aktywności. W tym świetle, to rzeczywiście prawdziwy skandal, że dzieciaki chcą tam przebywać i dodatkowo śmią się na nim FANTASTYCZNIE bawić. Odczepcie się od dzieci, a skoncentrujcie się na przerysowanym społeczniku, który dręczy dzieci odkąd wszyscy pamiętamy.