Wydanie nr 217/2021, Czwartek 5.08.2021
imieniny: pokaż (8 imion)Nonna, Cyriak, Abel, Maria, Memiusz, Oswalda, Oswald, Karolina
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Powiat nowodworski. Uroczyste otwarcie centrum rekreacyjno-turystycznego w Marzęcinie.

Powiat nowodworski. Uroczyste otwarcie centrum rekreacyjno-turystycznego w Marzęcinie. fot. Gmina Nowy Dwór Gdański
Na terenie szkoły w Marzęcinie odbył się Festyn Rodzinny połączony z otwarciem nowego placu zabaw i części sportowej, które powstały w bieżącym roku w ramach projektu „Budowa centrum rekreacyjno-turystycznego w Marzęcinie”. Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali burmistrz Nowego Dworu Gdańskiego, Jacek Michalski i dyrektor Zespołu Szkolono – Przedszkolnego w Marzęcinie, Edyta Oryl.

 

Na dzieci czekały dmuchańce, konkursy z nagrodami przygotowane przez Stowarzyszenie Lokalna Grupa Rybacka "Rybacka Brać Mierzei", animacje, spektakl teatralny i koncert grup artystycznych z Młodzieżowego Domu Kultury w Elblągu i uczniów ZSP Marzęcino. Wśród atrakcji był także chłodny poczęstunek w postaci lodów, które w tak upalny dzień pozwoliły trochę odetchnąć. Imprezę poprowadził Marcin Szesza.

 

 

 

Festyn był częścią projektu pn. „Budowa centrum rekreacyjno-turystycznego w Marzęcinie”, w ramach którego wybudowano plac zabaw i część sportową. Wartość operacji: 72 890 zł, z czego uzyskano dofinansowanie w wysokości 43 412,14 zł. 

Operacja jest realizowana w ramach Priorytetu 4 „Zwiększenie zatrudnienia i spójności terytorialnej”, zawartego w Programie Operacyjnym Rybactwo i Morze” na lata 20214-2020”, w zakresie działania „Realizacja lokalnych strategii rozwoju kierowanych przez społeczność”. Cel operacji: promowanie ryby, jako najlepszego produktu lokalnego obszaru LGR poprzez budowę centrum rekreacyjno-turystycznego w Marzęcinie.


 


 

Informacja i zdjęcia: FB Gmina Nowy Dwór Gdański

Gmina Nowy Dwór Gdański
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.