Wydanie nr 133/2021, Czwartek 13.05.2021
imieniny: pokaż (12 imiona)Robert, Gerard, Serwacy, Aaron, Magdalena, Andrzej, Natalis, Gloria, Ciechosław, Gerarda, Dobiesława, Agnieszka
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Od poniedziałku dzieci wracają do przedszkola. Co jeszcze się poluzowało w obostrzeniach?

  • Wydanie nr 133/2021
  • 14 kwietnia 2021, 12:49
  • gov.pl
  • Wiadomości
Z powodu wciąż odnotowywanej dużej liczby zajętych respiratorów i łóżek w szpitalach, zgonów z powodu COVID-19 oraz ze względu na wydolność służby zdrowia i troskę o życie obywateli, rząd zdecydował o przedłużeniu większości obostrzeń do 25 kwietnia br. W hotelach i obiektach noclegowych dotychczasowe zasady bezpieczeństwa będą obowiązywać do 3 maja br. włącznie. Jakie zasady jeszcze będą nas obowiązywały?

 

W związku z tym, że sytuacja w naszym kraju nadal jest bardzo trudna, rząd w dalszym ciągu będzie utrzymywał obowiązujące obostrzenia przez kolejny tydzień.  Wyjątkiem będą hotele i obiekty noclegowe – tutaj obostrzenia będą obowiązywały do 3 maja br. włącznie.

 

 

 

 

Dzieci wracają do przedszkola.

Obowiązujące zasady bezpieczeństwa przedłużone zostały do 25 kwietnia br., z wyjątkiem hoteli, które będą zamknięte do 3 maja br. włącznie.

Od poniedziałku, 19 kwietnia br. otwarte zostaną żłobki i przedszkola dla wszystkich dzieci. Dopuszczona zostaje także możliwość uczestnictwa dzieci i młodzieży we współzawodnictwie sportowym prowadzonym przez odpowiedni polski związek sportowy. Od najbliższego poniedziałku możliwe będzie także uprawianie sportu w obiektach sportowych na świeżym powietrzu, przy zachowaniu limitu 25 osób.

 

 

 

 

Hotele – obiekty noclegowe pozostają zamknięte do 3 maja br. włącznie. Wyjątkiem są m.in. hotele robotnicze, a także noclegi świadczone w ramach niektórych podróży służbowych – np. medyków, kierowców wykonujących transport drogowy czy żołnierzy. Dokładny katalog wyjątków wraz z wymaganym potwierdzeniem odbywania podróży służbowej znajdzie się w rozporządzeniu.

 

 

 

 

Żłobki i przedszkola – czynne od 19 kwietnia br. dla wszystkich dzieci.

Sport – działalność obiektów sportowych nadal jest ograniczona wyłącznie do sportu zawodowego. Wszelkie wydarzenia mogą się odbywać bez udziału publiczności. Zamknięte pozostają m.in. siłownie, kluby fitness, stoki narciarskie, baseny, sauny i solaria. Od 19 kwietnia br. dopuszczona zostaje możliwość uczestnictwa dzieci i młodzieży we współzawodnictwie sportowym prowadzonym przez odpowiedni polski związek sportowy. Można będzie również uprawiać sport w obiektach sportowych na świeżym powietrzu – limit do 25 osób.

Pozostałe zasady bezpieczeństwa – bez zmian.

 

 

 

 

Ograniczenia w handlu- dotychczasowe obostrzenia przedłużone do niedzieli, 25 kwietnia br.

Wielkopowierzchniowe sklepy meblowe i budowlane o powierzchni powyżej 2 tys. m² pozostaną zamknięte.

Centra i galerie handlowe – tak jak obecnie – pozostają zamknięte, z wyjątkiem m.in.: sklepów spożywczych, aptek i drogerii, salonów prasowych, księgarni.

W placówkach handlowych na targu lub poczcie obowiązują limity osób:  

1 osoba na 15 m² – w sklepach do 100 m²,

1 osoba na 20 m²  – w sklepach powyżej 100 m².

Kult religijny – w miejscach kultu religijnego obowiązuje limit osób – na 1 osobę musi przypadać 20 m². Bez zmian pozostaje obowiązek zakrywania ust i nosa oraz zachowywanie 1,5 m odległości od innych osób.

Salony fryzjerskie i kosmetyczne – pozostają zamknięte.

Edukacja – uczniowie wszystkich klas szkół podstawowych, szkół ponadpodstawowych, słuchacze placówek kształcenia ustawicznego oraz centrów kształcenia zawodowego uczą się zdalnie.

Kultura – wciąż zamknięte są teatry, kina, muzea i galerie sztuki.

 

 

 

 

Źródło: gov.pl

gov.pl
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.