Wydanie nr 155/2023, Niedziela 4.06.2023
imieniny: pokaż (10 imion)Dacjan, Karol, Braturad, Niepełka, Karp, Franciszek, Saturnina, Gostmił, Aleksander, Skarbisław
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Miasto Malbork zasłoniło ścianę po Capitolu za ponad 9 tys. zł.

Przedwojenne kino Capitol w Malborku przeszło do historii w roku 2008, kiedy zostało zrównane z ziemią i pozostał po nim pusty plac. Wraz z jego zniknięciem zaprzepaszczono marzenia o wznowieniu w nim seansów filmowych i przywróceniu historycznego ducha tego miejsca. Nie ma kina Capitol, nie ma w ogóle kina, nie ma nic. Za to przez wiele lat zarówno mieszkańcy Malborka, jak i odwiedzający nasze miasto turyści z całego świata mieli niebywałą okazję „podziwiania” pozostałości po tym budynku, czyli koszmarnie nieestetycznej ściany, która szpeciła centrum naszego miasta. Szpeciła, ponieważ od niedawna już nie straszy swoim wyglądem, chociaż - co bardziej dociekliwi - dopatrzyliby się niedociągnięć w jej zasłonięciu.

 

Rok po wyburzeniu budynku dawnego kina Capitol, miała rozpocząć się w tym miejscu budowa nowego obiektu usługowo – handlowego. Niestety, w wyniku różnych zawirowań nie doszło do tego, w efekcie czego przez wiele lat szpetna ściana zdecydowanie nie stanowiła wizytówki centrum Malborka. Co jakiś czas była zasłaniana bannerami reklamowymi, jednak w ostatnim czasie znowu zaczęła straszyć mieszkańców i turystów odwiedzających to miejsce. W końcu nieestetyczną ścianę po dawnym kinie, malborski magistrat postanowił zasłonić bannerami reklamującymi nasze miasto.

Czy Malborkowi potrzebna jest reklama w Malborku?

Cóż. Stare powiedzenie mówi, że „jak się nie ma, co się lubi – to się lubi, co się ma”, zatem cieszmy się, że „ściana płaczu” nie straszy, jak dotychczas to czyniła. Jednak pojawiły się pytania od mieszkańców o wydatki związane z umieszczeniem tych bannerów reklamowych na ścianach budynku, który nie jest własnością miasta. O wyjaśnienie tej sprawy zwróciliśmy się do malborskiego magistratu.

 

 

 

 

W odpowiedzi sporządzonej przez Zbigniewa Charmułowicza i podpisanej przez Burmistrza Miasta Malborka czytamy, że wybrano ofertę na wykonanie i zawieszenie bannerów reklamowych o łącznej powierzchni 139,5 m² za kwotę 4 552,85 zł netto.

- „Stosownie do przeprowadzonych rozmów z Media Market Sp. z o.o. będącego właścicielem działki miasto otrzymało przestrzeń do zawieszenia bannerów bezpłatnie. Miesięczny koszt wynajmu powierzchni reklamowej o wymiarze 12m x 9m, 9m x 3,5m dla potrzeb umieszczenia banneru promocyjnego do 31.12.2020 r. wyniesie 243,90 zł netto miesięcznie. Wynajmującym jest firma WIM Wojciech Węgrowicz w Malborku. Miesięczny koszt wynajmu powierzchni ściany budynku o wymiarze 12m x 9m, 9m x 3,5 m dla potrzeb umieszczenia banneru promocyjnego do 31.12.2020 r. wyniesie 243,90 zł netto miesięcznie. Wynajmującym jest Wspólnota Mieszkaniowa Nieruchomości przy ulicy Kościuszki 57 w Malborku” - poinformował Zbigniew Charmułowicz.

Tylko patrząc na te bannery nasuwa się pytanie, dlaczego całkowicie nie zasłoniły szpetnej ściany i wciąż widoczna jest nieestetyczna jej część. Czy bannery okazały się za krótkie, czy jednak takie założenie było od samego początku?

 

 

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

 

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Interwencje TV


Komentarze (12)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Bolek
Bolek 03.08.2020, 18:04
Tak rolniczo teraz wygląda. Nie ma się czego wstydzić prawda ?
Ha ha ha.
Ha ha ha. 02.08.2020, 20:58
To są mistrzowie II planu i wizytówka Malborka.
Jadwiga
Jadwiga 01.08.2020, 13:19
zaczyna być dużo bezdomnych w Malborku
~
~ 01.08.2020, 10:21
Dobry ten artykuł, podoba mi się! Więcej takich treściwych materiałów!
Mały Tadzik
Mały Tadzik 01.08.2020, 08:05

Przypominam, że od Nowego 2020 Roku obowiązuje Ustawa o segregacji odpadów na 5 grup. I np:

Z torebką po herbacie należy tak postępować:

1. Papierek z napisem - makulatura

2. zszywka metalowa - złom

3. sznureczek - "mieszane

4. zawartość torebki - "mieszane"

5. Torebkę wysuszyć i również - makulatura.

Protokół z powyższych czynności przesłać na Nowogrodzką do mojej centrali /PIS/ Pomyślności i Szczęścia. Tak nam dopomóż Bóg.
Prawda, że proste ?
Pozdrawiam, pomysłodawca i autor ustawy - Tadzik z Malborka.
Bankier
Bankier 01.08.2020, 07:14
..................................czy można obrzydzić ludziom pogoń za pieniądzem ? Tak można. Wystarczy umieścić podobiznę Kaczyńskiego na banknocie !
Miejscowy
Miejscowy 31.07.2020, 19:00
Tatuś stary komuch wykorzystując stare układy załatwił Wojtusiowi extra profity. Ciekawe czy odbył się w ogóle przetarg? Sprawą powinno zająć się CBA
Miejscowy
Miejscowy 02.08.2020, 20:26 (odpowiedź do Miejscowy)
Stare kolejowe komuchy Wegrowicz i Barnaś znowu robią przekręty
olo
olo 31.07.2020, 18:52
Lepszy ten baner niz ta syfiasta sciana
Gorgi
Gorgi 31.07.2020, 18:50
Największe dokonanie Redbulla
Ja
Ja 31.07.2020, 18:22
Nowy baner ale autochtoni pozostali bez zmian, smaczna wizytowka