Wydanie nr 228/2020, Sobota 15.08.2020
imieniny: pokaż (7 imion)Napoleon, Maria, Stefan, Arnolf, Arnulf, Trzebiemir, Armida
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

W weekend policyjne działania „Motocykle” i „Prędkość”.

  • Wydanie nr 228/2020
  • 3 lipca 2020, 13:41
  • KPP Nowy Dwór Gdański
  • Na sygnale
W weekend policyjne działania „Motocykle” i „Prędkość”. fot. KPP Nowy Dwór Gdański
Wakacje za pasem, a za oknem piękna, słoneczna pogoda. Na drogach powiatu nowodworskiego widać coraz więcej motocyklistów, którzy korzystają ze słonecznych dni. Motocykl to środek transportu, który do setki rozpędza się w ciągu 3 sekund. Niestety, nie wybacza błędów na drodze, dlatego motocykliści często płacą najwyższą cenę.

 

W piątek, 3 lipca br. i w sobotę, 4 lipca br. nowodworska drogówka przeprowadzi wojewódzkie działania kontrolno – prewencyjne pn. „Motocykle”. Działania mają na celu propagowanie bezpieczeństwa wśród motocyklistów i w stosunku do motocyklistów. Najczęstszą przyczyną zdarzeń drogowych jest nadmierna prędkość, nieprawidłowe wyprzedzanie oraz niezachowanie bezpiecznej odległości między pojazdami. Pamiętajmy, że użytkownik jednośladu w zderzeniu z innym pojazdem jest narażony na znaczne niebezpieczeństwo utraty zdrowia czy życia. W trakcie trwania akcji policjanci będą promować bezpieczne zachowanie na drodze. Pamiętajmy, że na drodze wszystkich obowiązuje Ustawa Prawo o Ruchu Drogowym.

 

 

 

 

W niedzielę, 5 lipca br. na terenie powiatu nowodworskiego drogówka przeprowadzi działania pn. „Prędkość”. Głównym celem działań jest zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa na drogach z powodu nieprzestrzegania ograniczeń prędkości. Policjanci w trakcie trwania akcji będą również uświadamiać kierujących pojazdami jakie konsekwencje niesie za sobą nadmierna prędkość. Zwrócą również uwagę, czy kierujący pojazdami jak i pasażerowie używają zgodnie z przeznaczeniem pasów bezpieczeństwa a nasze małe pociechy są przewożone odpowiednio w fotelikach zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Policja przypomina, że od 18 maja 2015 r. obowiązują nowe przepisy ruchu drogowego. Za przekroczenie dozwolonej prędkości powyżej 50 km/h w terenie zabudowanym tracimy prawo jazdy na okres 3 miesięcy.

 

 


 

Informację i zdjęcia przekazała: mł. asp. Joanna Słowik, oficer prasowy KPP Nowy Dwór Gdański

KPP Nowy Dwór Gdański
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.