Wydanie nr 224/2020, Wtorek 11.08.2020
imieniny: pokaż (7 imion)Lukrecja, Herman, Włodzimierz, Tyburcja, Zuzanna, Ligia, Aleksander
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Policjanci zlikwidowali uprawę konopi indyjskich oraz zabezpieczyli znaczne ilości marihuany i innych środków narkotycznych

  • Wydanie nr 224/2020
  • 20 czerwca 2020, 09:21
  • Pomorska Policja
  • Na sygnale
  • 1 komentarz
Kryminalni z Chojnic zlikwidowali plantację konopi indyjskich. Funkcjonariusze w jednym z domów na terenie gminy Chojnice zabezpieczyli krzewy z tą rośliną oraz ścięte, ususzone już rośliny. W związku z tą sprawą policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 24 i 26 lat, którzy uprawiali zakazane rośliny, wytwarzali narkotyki oraz posiadali znaczne ilości środków odurzających i substancji psychotropowych. Grozi im kara pozbawienia wolności do 15 lat.

Policjanci wydziału kryminalnego chojnickiej komendy w jednej z miejscowości na terenie gminy Chojnice ujawnili nielegalną uprawę konopi. Plantacja marihuany zorganizowana była w jednym z domów, gdzie znaleziono blisko 120 krzewów konopi indyjskich oraz ponad trzy kilogramy marihuany. Znajdował się tam również specjalistyczny sprzęt do uprawy marihuany, tj. namioty, lampy, wentylatory i klimatyzatory oraz kilkadziesiąt donic, w których przygotowane były rozsady. Kolejne środki narkotyczne zostały zabezpieczone przez policjantów w miejscu zamieszkania podejrzanych.

Na miejscu, gdzie policjanci zlokalizowali plantację pracowała grupa dochodzeniowo-śledcza, która z technikiem kryminalistyki wykonywała szczegółowe oględziny. Mundurowi zatrzymali na miejscu dwóch mieszkańców gminy Chojnice w związku z uprawą, wytwarzaniem i posiadaniem znacznej ilości narkotyków.

Mężczyźni zostali osadzeni  w policyjnych celach. Wczoraj zostali przesłuchani przez prokuratora i usłyszeli zarzuty. Teraz odpowiedzą przed sądem za popełnione przestępstwa, za które grozi mu kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności. Śledczy wystąpili także z wnioskiem o zastosowanie wobec tych mężczyzn tymczasowego aresztu.

Pomorska Policja
Przejdź do komentarzy

 

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.