Wydanie nr 133/2021, Czwartek 13.05.2021
imieniny: pokaż (12 imiona)Robert, Gerard, Serwacy, Aaron, Magdalena, Andrzej, Natalis, Gloria, Ciechosław, Gerarda, Dobiesława, Agnieszka
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

31 mandatów za przekroczenie prędkości – weekendowy raport malborskich służb mundurowych.

31 mandatów za przekroczenie prędkości – weekendowy raport malborskich służb mundurowych. fot. zdjęcie poglądowe
Jak minął kolejny tydzień służbom ratunkowym w Malborku? Przekonajcie się, czytając poniższy raport.

 

W ostatnim tygodniu jednostki PSP i OSP z terenu powiatu malborskiego wyjeżdżały do 5 interwencji. Strażacy ugasili pożar samochodu osobowego, dwukrotnie dezynfekowali place zabaw na terenie miasta, usunęli pęknięty konar, a także zabezpieczyli miejsce wypadku drogowego na DK22 w Gnojewie (czytaj https://www.tvmalbork.pl/aktualnosci/30736,dk22-jedna-osoba-trafila-do-szpitala-po-zderzeniu- ).

Malborska drogówka podsumowała prowadzone w dniach od 10 do 14 czerwca 2020 r. działania „Bezpieczny weekend – Boże Ciało 2020”. Działania policjantów w szczególności miały ograniczyć tragiczne następstwa zdarzeń drogowych, jak również ułatwienie ruchu pojazdów. W działaniach podczas weekendu udział wzięło 125 policjantów. Na terenie powiatu malborskiego funkcjonariusze odnotowali 2 wypadki drogowe z udziałem motocyklistów i 5 kolizji oraz wyeliminowali z ruchu drogowego 2 nietrzeźwych kierujących. W trakcie prowadzonych działań policjanci wykonali 1147 kontroli stanu trzeźwości kierujących. W ramach działań mundurowi pouczyli 35 osób, nałożyli 53 mandaty za wykroczenia popełnione w ruchu drogowym, z czego 31 za przekroczenie dozwolonej prędkości. Jednemu z ukaranych kierowców funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy za przekroczenie 50 km/h w obszarze zabudowanym. Policjanci czuwali nad płynnością ruchu pojazdów, który w tym czasie na drogach naszego powiatu był bardzo wzmożony.

 

 

 

 

Pożar osobówki na ulicy Zacisznej w Malborku.

Zgłoszenie o pożarze samochodu osobowego marki BMW na ulicy Zacisznej w Malborku, dyżurny SKKP odebrał w poniedziałek, 8 czerwca br. o godzinie 02.03. Po dojeździe do miejsca zdarzenia zastęp JRG Malbork zastał pojazd w całości objęty pożarem. Samochód zaparkowany był na poboczu drogi obok innych pojazdów. Nie było poszkodowanych osób i właścicieli pojazdów. Strażacy podali jeden prąd piany ciężkiej na palący się samochód i ugasili pożar. Kontynuowali dogaszanie i przeszukali pojazd kamerą termowizyjną. Jednak nie było zagrożenia pożarowego. W wyniku oddziaływania promieniowania cieplnego uszkodzone zostały dwa inne auta i elewacja budynku – garażu.

 

 

 

 

Dwa wypadki na DK22 z udziałem motocyklisty.

Policjanci z malborskiej komendy pracowali na miejscu dwóch wypadków drogowych na DK22 z udziałem motocyklisty. Pierwszy miał miejsce w czwartek, 11 czerwca br. około godziny 12.30 w Gnojewie (czytaj https://www.tvmalbork.pl/aktualnosci/30736,dk22-jedna-osoba-trafila-do-szpitala-po-zderzeniu- ). Do drugiego doszło w piątek, 12 czerwca br. około godziny 16.20 na Alei Wojska Polskiego w Malborku. Natychmiast na miejscu pojawili się policjanci i służby ratunkowe. Funkcjonariusze wstępnie ustalili, że 63-letni mieszkaniec Elbląga, kierując motocyklem marki BMW nie zachował bezpiecznej odległości od jadącego przed nim pojazdu i najechał na tył osobowego Renault, który stanął, chcąc skręcić w lewo. W wyniku zderzenia pojazdów obrażenia ciała odniosła pasażerka jednośladu. Policjanci zbadali stan trzeźwości kierujących, obaj kierowcy byli trzeźwi. Przesłuchali świadków tego zdarzenia, wykonali oględziny, technik kryminalistyki sporządził dokumentację fotograficzną i wykonał szkic sytuacyjny. Na podstawie zebranych śladów, mundurowi będą szczegółowo wyjaśniać przyczyny i okoliczności tego wypadku. To był kolejny wypadek z udziałem motocyklisty w malborskim powiecie.

 

 

 

 

Policjanci apelują o rozwagę i ostrożność. Pamiętajmy, że kierujący jednośladami należą do grona niechronionych uczestników ruchu drogowego i w zderzeniu z samochodem ich szanse na wyjście ze zdarzenia bez szwanku są nikłe.

 

 

 

 

Informacji udzielili: asp. Sylwia Kowalewska, oficer prasowy KPP Malbork oraz kpt. Damian Tomaszewski, rzecznik prasowy KP PSP Malbork

 

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje info @ tvregionalna24.pl
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.