Wydanie nr 224/2020, Wtorek 11.08.2020
imieniny: pokaż (7 imion)Lukrecja, Herman, Włodzimierz, Tyburcja, Zuzanna, Ligia, Aleksander
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Czołówka z drzewem – raport sztumskich służb mundurowych.

  • Wydanie nr 224/2020
  • 9 czerwca 2020, 18:42
  • KP PSP Sztum
  • Na sygnale
Czołówka z drzewem – raport sztumskich służb mundurowych. fot. Fb OSP Mikołajki Pomorskie
W ostatnim tygodniu sztumskie służby mundurowe wyjeżdżały do 20 interwencji, o czym mogą się państwo przekonać czytając poniższy raport.

 

W poniedziałek, 1 czerwca br. o godzinie 12.30 zastęp zadysponowano do skontrolowania i dopompowania namiotu polowej izby przyjęć przy szpitalu w Sztumie.

Tego samego dnia o godzinie 20.28 strażacy pojechali do jednego z budynków wielorodzinnych przy ulicy Nad Jeziorem w Sztumie, gdzie córka właścicielki mieszkania nie miała możliwości otwarcia drzwi, by móc wejść do środka.

We wtorek, 2 czerwca br. o godzinie 19.14 zastęp zadysponowano do skontrolowania i dopompowania namiotu polowej izby przyjęć przy szpitalu w Sztumie.

 

 

 

 

 

W środę, 3 czerwca br. o godzinie 04.34 zastęp skierowano do miejscowości Ankamaty, gdzie w jednym z budynków jednorodzinnych w piwnicy pękła rura doprowadzająca wodę.

O godzinie 08.14 trzy zastępy zadysponowano do Czernina, gdzie przy ulicy Sadowej na parterze budynku wielorodzinnego paliło się w jednym z mieszkań.

O godzinie 10.54 dwa zastępy skierowano do szpitala w Mikołajkach Pomorskich w związku z podejrzeniem koronawirusa (Sars-CoV 2) u jednego z druhów.

O godzinie 12.49 strażacy pojechali do wsi Sadłuki, gdzie paliła się prasa rolująca siano na polu, John Deere model 854.

O godzinie 20.12 zastęp zadysponowano do skontrolowania i dopompowania namiotu polowej izby przyjęć przy szpitalu w Sztumie.

O godzinie 21.05 trzy zastępy zadysponowano do wsi Polaszki, gdzie paliły się belki stropowe i śmieci w jednym z pomieszczeń spalonego w wcześniejszych pożarach budynku mieszkalnego.

O godzinie 23.04 strażacy gasili pożar śmieci w Gościszewie.

 

 

 


 

W czwartek, 4 czerwca br. o godzinie 00.11 strażacy ponownie pojechali do Gościszewa, gdzie paliły się te same porzucone śmieci z poprzedniego zdarzenia, które ktoś ułożył na nowo w stos i podpalił.

O godzinie 09.18 trzy zastępy skierowano do Mikołajek Pomorskich, gdzie w budynku tutejszego Urzędu Gminy podejrzewano przypadek zakażenia koronawirusem.

O godzinie 16.54 strażacy pojechali w kierunku Białej Góry, gdzie na poboczu drogi wojewódzkiej nr 603 znajdował się rower oraz pusta butla 11 kg na gaz propan-butan.

O godzinie 21.36 strażaków skierowano do wsi Nowiec, gdzie na drodze powiatowej nr 2936G znajdował się samochód osobowy marki Toyota blokujący oba pasy jezdni.

 

 

 

 

 

W piątek, 5 czerwca br. o godzinie 09.21 trzy zastępy skierowano do Mikołajek Pomorskich, gdzie w budynku gminnego przedszkola podejrzewano przypadek zakażenia koronawirusem.

W sobotę, 6 czerwca br. o godzinie 13.48 zastęp zadysponowano do Starego Targu, gdzie w jednym z budynków jednorodzinnych przy ulicy Głównej na wysokości około 4 m znajdował się kokon owadów, które wchodziły pod dach (eternit).

W niedzielę, 7 czerwca br. o godzinie 16.56 strażaków skierowano do miejscowości Nowy Targ, gdzie na drodze gminnej przy cmentarzu znajdowała się plama substancji ropopochodnej.

O godzinie 19.50 zastęp zadysponowano do skontrolowania i dopompowania namiotu polowej izby przyjęć przy szpitalu w Sztumie.

 

 

 

 

 

W poniedziałek, 8 czerwca br. o godzinie 05.54 dwa zastępy gasiły w miejscowości Bągart palącą się stertę słomy (około 10 balotów) na polu w odległości około 400 m od drogi.

O godzinie 12.15 trzy zastępy zadysponowano do miejscowości Krasna Łąka, gdzie samochód osobowy marki Opel uderzył czołowo w drzewo i blokował drogę. W wyniku zderzenia poszkodowana została kierująca pojazdem kobieta.


 

 


 

 

Informacje przekazał mł. ogn. Piotr Spiżewski, Starszy Technik Wydział Operacyjno-Kontrolno-Rozpoznawczy

Zdjęcia: Fb OSP Mikołajki Pomorskie 

KP PSP Sztum
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.