Wydanie nr 133/2021, Czwartek 13.05.2021
imieniny: pokaż (12 imiona)Robert, Gerard, Serwacy, Aaron, Magdalena, Andrzej, Natalis, Gloria, Ciechosław, Gerarda, Dobiesława, Agnieszka
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

We wtorek policyjne działania „Pieszy”.

  • Wydanie nr 133/2021
  • 8 czerwca 2020, 15:46
  • KPP Malbork/KPP Nowy Dwór Gdański
  • Na sygnale
We wtorek policyjne działania „Pieszy”. fot. zdjęcie poglądowe
We wtorek, od wczesnych godzin porannych policjanci przeprowadzą działania pn. „Pieszy”. Ich celem jest zmniejszenie ilości zdarzeń drogowych z udziałem pieszych i rowerzystów oraz przypomnienie, że są oni pełnoprawnymi uczestnikami ruchu drogowego.

 

We wtorek, 9 czerwca br. policjanci z malborskiej i nowodworskiej komendy przeprowadzą działania pn. „Pieszy”. Ich celem jest zmniejszenie ilości zdarzeń drogowych z udziałem pieszych i rowerzystów. Przejścia dla pieszych oraz przejazdy rowerowe będą pod szczególnym nadzorem funkcjonariuszy. Policjantów spotkamy także w innych miejscach, w których najczęściej popełniane są wykroczenia mające wpływ na bezpieczeństwo. Kierujący w rejonie przejść dla pieszych powinni zwolnić oraz zachować szczególną ostrożność.

 

 

 

Pieszym policjanci przypominają, że podczas korzystania z przejścia, należy skupić się na bezpiecznym pokonaniu jezdni. Korzystanie z urządzeń elektronicznych, wchodzenie na jezdnię zza przeszkody lub bezpośrednio przed nadjeżdżający pojazd, przebieganie lub przechodzenie w miejscach zabronionych to najczęstsze przyczyny wypadków z winy pieszych. Pieszy oraz rowerzysta nie jest chroniony karoserią. Skutki zderzenia z pojazdem mogą być tragiczne.

 

 

 

Policja apeluje, aby podczas przechodzenia przez przejście dla pieszych nieustannie się rozglądać i stosować zasadę ograniczonego zaufania.

 

 

 

 

 

Informację przekazały: podkom. Katarzyna Marczyk, KPP Malbork oraz mł. asp. Joanna Słowik, oficer prasowy KPP Nowy Dwór Gdański

 

KPP Malbork/KPP Nowy Dwór Gdański
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.